Blog

görsel işitsel teknikler ve medya yapımcılığı

Görsel, İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü

Görsel, işitsel teknikler ve medya yapımcılığı bölümü, son yıllarda teknolojinin de zirve yapmasıyla birlikte bir anda gözde bölümler arasına girmiş oldu.

Ayvansaray Üniversitesi'nde Plato meslek Yüksekokulu'nda görsel, işitsel teknikler ve medya yapımcılığı programı okumak ciddi anlamda avantaj barındırıyor diyebiliriz. 

  El yeteneğini teknolojiyle birleştirdiğinizde görsel iletişim tasarım bölümü size birçok seçenek sunuyor. Bölüm, hem iletişim hem tasarımı kapsaması sebebiyle ilgi alanlarınıza göre ilerleyebileceğiniz ve bu alanda kendinizi geliştirebileceğiniz geniş bir yelpaze sunuyor. Görsel işitsel teknikler ve medya yapımcılığı bölümünde öğrenciler eğitim süreleri boyunca temel tasarım dersinin yanı sıra farklı tasarım ve sanat derslerini de alarak bakış açılarını ve genel kültürlerini genişletmektedir. 

Bu bölümü Plato MYO'da okumak istiyorsanız bunları bilmeniz gerekir; fikirleri ve projeleri hayata geçirirken, 2 ve 3 boyutlu tasarımları yaparken bir yandan da yazılım ve kodlama bilmek ve uygulamak gerekiyor.
Fotoğraf ve video, animasyon ve oyun, sanat ve tasarım, ses tasarımı ve elektronik, internet ve mobil teknolojiler gibi birçok alanda donanım sahibi olurken, birbirinden ilginç ve insanların şaşkınlıkla beğenip takdir ettiği çalışmaları Plato Görsel İletişim Programı’nda hayata geçirebilirsiniz.

Bu programın öğrencilerinin çektiği ve sosyal medyada tıklanma rekorları kıran ilginç reklam filmlerinden birini siz çekebilir, ulusal ve uluslararası festivallerde “profesyonel” ödüller almış “öğrenci” işlerinden birine de siz imza atabilirsiniz.


   Bölüm hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..