Blog

MMU ve Greater manchester projesi ile öğrencilerinin ruh sağlığını da düşünüyor!

Greater Manchester Ortaklığı ile Öğrencilerin Ruh Sağlığı da Emin Ellerde!

Üniversiteler, sadece öğrencilerin teorik ve pratik bilgileri alarak hayata atıldıkları bir yer değildir. Aynı zamanda öğrencileri kucaklayan ve onların her türlü ihtiyacına eğilmeye çalışan sıcak bir evdir mantığı ile hareket eden üniversiteleriyle Manchester gerçekten çok şanslı!

univerlist - greater manchester mmu
MMU yani Manchester Metropolitan Üniversitesi Greater Manchester ile gerçekleştirdiği fayda yüklü anlaşmayı ve ortaklıkları duyurdu!

Greater Manchester, Greater Manchester Sağlık ve Sosyal Bakım ve o bölgede bulunan dört üniversite ile yaptıkları ortaklıkla birlikte kendisini ruh sağlığı ile ilgili ihtiyaçları olan yüksek öğrenim öğrencilerine adayan bir merkez kurarak ülkedeki ilk bölge olacak.

univerlist - öğrencilerin ruh sağlığını umursayan üniversiteler!

16-24 yaş aralığındaki her beş kişiden biri depresyon veya anksiyete sorunu yaşamaktadır. Üniversiteye geçiş dönemi evlerinden, ailelerinden ve arkadaşlarından uzakta geçirecek olan bir sürü genç için zorlu olabilir.

Yeni servis, sanal klinikler kullanarak yeme bozukluğu ve aşırı depresyon gibi ruh sağlığı sorunu çeken öğrencilere yenilikçi ve erişilebilir bir tedavi sunacaktır.

Greater Manchester, ülkedeki en fazla öğrenci popülasyonuna sahip olan bölgelerden biridir. The University of Manchester, Manchester Metropolitan University, the University of Bolton ve the University of Salford’taki öğrenci birliği yaklaşık 100.00 kişiyi temsil etmektedir.


univerlist - öğrencilerinin ruh sağlığını da önemseyen üniversiteler Manchester'da

Yeni hizmet, Manchester Üniversitesi'ndeki üniversite öğrencileri için ruh sağlığı hizmetini, birinin nerede çalıştığını ya da yaşadığını ve gençlere üniversiteye geçişi desteklediğine bakılmaksızın, daha kolay sevk edilmesini sağlayarak değiştirecektir. Öğrenciler aynı zamanda, bir yüksek Manchester üniversite öğrencisi GP pasaportuyla aynı GP'yi öğrenci kariyeri boyunca tutabilecekler.

univerlist - öğrencilerinin ruh sağlığı ile ilgilenen üniversiteler!

Yeni sistemde, bir öğrencinin zihinsel sağlık sistemine (NHS, üçüncü sektör veya üniversitede) sunduğu her yerde standart bir değerlendirme yapılacaktır. Bunun sonucuna bağlı olarak, ya üniversite hizmetlerine ya da yeni bir merkezde daha uzman müdahalesine devam edeceklerdi.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..