Blog

Harika Şeyler Yapmanız İçin Size İlham Verecek 3 Motivasyon Filmi

Harika Şeyler Yapmanız İçin Size İlham Verecek 3 Motivasyon Filmi!

Hayatta ne yaparsanız yapın, harika olabilirsiniz. İster sektör lideri bir kuruluşun CEO'su olun, ister bir öğrenci olun, ister evde oturun bir anne olun, yaptığınız işte en iyisi olabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan zaman zaman sadece biraz motivasyon!

Hemen hemen her haftaya yeni hayallerle başlayan birçok kişi var aramızda. Kimse bilmez, belki de bu yazıyı kaleme alırken dahi yazar hayatında bir şeyleri değiştirmeyi amaçlıyordur. 

İlham almak için yüksek ve alçak aradıysanız, çok çalışmanız ve hayatınızda büyük değişiklikler yapmanız gerekiyorsa çoğu zaman arayışı başka yerlerde yapabilirsiniz. Oysa çoğu zaman aradığınız cevap karşınızda olabilir. Motivasyonu neden filmlerde bulmaya çalışmıyorsunuz? Dışarıda size harika şeyler yapmak için ilham verecek pek çok motivasyon filmi söz konusu.

Sinemayı süsleyen en motivasyonel filmlerden üçünü bulmak isterseniz aradığınız cevap aşağıda yer alıyor.
 


Mutluluk Peşinde (2006)
Harika Şeyler Yapmanız İçin Size İlham Verecek 3 Motivasyon Filmi 1

Belki de şimdiye kadar yapılmış en önemli motivasyon filmi olan The Pursuit of Happyness, Chris Gardner'ın talihsizliklerini detaylandıran bir film. Will Smith tarafından ustalıkla hayata geçirilen bu karakter, kendisi ve küçük oğlu (Will'in gerçek hayattaki oğlu Jaden Smith tarafından canlandırılıyor) için daha iyi bir yaşam yaratma çabasında evsizliğe karşı savaşmak zorunda kalan zorlu bir girişimcidir.

Medium'da belirtildiği gibi, İşte Mutluluk Peşinde'ni izleyerek öğrenmek için durduğunuz ilham verici yaşam derslerinden üçü:

-Hayalinizi koruyun
-Aksilikler bir yaşam tarzıdır
-Başkaları inanmasa dahi siz kendinize inanın!

 


Deadpool (2016)
Harika Şeyler Yapmanız İçin Size İlham Verecek 3 Motivasyon Filmi 2

Deadpool'u görünce dahi tebessüm ettiğinizi hisseder gibiyiz ki haklısınız. Hatta bu yüzden Deadpool bu kadar motivasyon veren bir görüntüye sahip olmayabilir. Gülüşlerin ve ana karakterin bükülmüş mizah anlayışının arkasında, aslında bu filmde çok fazla ilham var. Ryan Reynolds tarafından mükemmel bir şekilde oynanan Wade Wilson, işkence gördüğü, deforme olduğu gerçeği ve Deadpool olarak bilinen karaktere dönüşmesi de aslında tüm dünyasını altüst etti. Yaşadığı travmaya rağmen bu karakterin hayatına devam etmesi gerçeği bir ders olarak niteliği taşımaktadır. 

Hayatta başınıza ne kötü şeyler gelirse gelsin, başınıza gelen sorun başka bir kişinin eylemlerinin sonucu olsa bile, ileri doğru itin ve anı mutlu etmeye çalışın. Eğer böyle yaşarsanız, hiçbir şey sizi aşamaz.

 


Nightcrawler (2014)
Harika Şeyler Yapmanız İçin Size İlham Verecek 3 Motivasyon Filmi 3

Jake Gyllenhaal'ın oynadığı Nightcrawler, vizyon, girişimcilik ve kendine inanmayla ilgili bir filmdir ve bu da kendi işini kurmak veya kariyer basamaklarını tırmanmak isteyen herkes için mükemmel bir motivasyon kaynağıdır. Gyllenhaal, kariyerinde bir mola vermeyen, şanslı olana kadar mücadele eden genç bir adam oynuyor. Bir suçu görür ve o zamandan itibaren bir suç gazetecisi olmaya karar verir. Hikayenin ahlakı? İlham en olası yerlerde bulunabilir. Onu bulduğunuzda, iki elinizle yakalamanız ve bundan en iyi şekilde yararlanmanız gerekir!

Doğru miktarda ikna, sürüş ve odaklanma ile, Gyllenhaal'ın karakteri gibi kariyerinizde hiçbir şey yapamayacağınızdan emin olabilirsiniz.


 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..