Blog

Her çevrimiçi işletmenin dikkat etmesi gereken 3 şey

Her Çevrimiçi İşletmenin Dikkat Etmesi Gereken 3 Şey!

Siber güvenliğin yalnızca çevrimiçi işletmelerin veya büyük şirketlerin farkında olması gereken bir şey olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen yanılıyorsunuz! Kişisel aktiviteler, internet bankacılığı ve işletmeniz için çevrimiçi yaptığınız her şey arasında çok fazla zaman harcıyorsunuz. İş dünyasında, personeli çevrimiçi bir portal üzerinden kiralar ve farklı kişilerle etkileşime girersiniz.

Yeni işletmeler için, bu daha da önemlidir, çünkü ağınızdaki ilişkilerin yanı sıra yeni müşterilerle güven oluşturmaya başladığınızda tehlikede olan çok şey vardır. Veri ihlali sadece itibarınıza zarar vermekle kalmaz, genellikle üstesinden gelinmesi imkansız bir başarısızlığa dönüşebilir.

Her çevrimiçi işletmenin dikkat etmesi gereken 3 şey 1

Ancak, işinizin ilk aşamalarında doğru güvenlik önlemlerini alarak, girişimci, çevrimiçi çalışan olarak uzun vadeli başarı sağlayabilirsiniz. Başlangıç ​​işinizin siber güvenliğini geliştirmek için uygulamanızı kurma çabalarınızı engellemeyecek nispeten basit adımlar vardır. Dikkat etmeniz gereken birkaç adım aşağıdadır:


Güncel yazılım
Yazılımınız güncel değilse bilgisayar korsanları bilgisayarlarınızdaki verilere erişebilir. Kötü aktörlerin yararlanabileceği güvenlik açıklarını azaltmak için yazılımı güncel tutmanız gerekir.

 


Bulut depolama aygıtları
Bulut depolama aracılığıyla verileri yedekleyerek bilgilerinizi güvende tutabilirsiniz. Bir şirketin veri koruma stratejisini iş yükünü veya bilgi teknolojisi personelini artırmak zorunda kalmadan destekleyeceğinden, tüm dosyalarınızı bulut depolama hizmeti aracılığıyla yedeklemeyi içerir. Cloud ayrıca 2019'daki en iyi 3 Becerinin Yüksek Talebinde.

 


İki faktörlü kimlik doğrulama
Bilgileri güvende tutmak için her zaman iki faktörlü kimlik doğrulamayı açmanız çok önemlidir. Metinleri ve e-postaları oturum açma işlemine dahil eder. Mümkün olan yerlerde üç faktörlü kimlik doğrulamayı tercih ederseniz daha da iyidir. Bir parola, elinizde bulunan bir öğenin ve parmak izi veya yüz tanıma gibi size özgü bir özellik kullanılmasını içerir.

Tüm büyük sosyal medya platformları artık iki faktörlü kimlik doğrulama sunuyor. WhatsApp, İki Adımlı Doğrulama'yı açmanıza izin verir, iki faktörlü kimlik doğrulama Instagram tarafından da tanıtılır ve Facebook ayrıca hesabınızı iki faktörlü kimlik doğrulama ile korur.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..