Blog

Herkesin Çok Konuştuğu "Drop Shipping" Nedir? Nasıl Yapılır?

Herkesin Çok Konuştuğu "Drop Shipping" Nedir? Nasıl Yapılır?

Drop shipping, son yılların en fazla yükselme gösteren iş alanlarından bir tanesidir. Tüm yapmanız gereken odaklanmak ve fırsatları değerlendirmek.

Kelime anlamı olarak "Drop Shipping" dilimizde damla nakliye anlamı taşıyor ama bu isimle hiçbir şekilde anıldığını duymazsınız bu yüzden global adını kullanarak anlatmayı tercih ediyoruz.

Drop shipping nedir? 1
Kısaca 
drop shipping:
Basit bir şekilde, drop shipping bir tür iş;

  • Müşteri tarafından sipariş verilir.
  • Müşterinin detayları dropship tedarikçisidir.
  • Perakendecideki tedarikçi.

Son derece çekici bir model. Über, AirBnb, Facebook, Alibaba, Netflix ve Instagram'da ortak bir nokta var. Ve bu da başka bir iş modelidir diyebiliriz.
 Drop Shipping Faydaları:
Drop shipping nedir 2

Drop shippingişleminin gerçekten yararlı olduğunu gösteren birkaç farklı yönü var:Çok fazla sermaye gerekli değildir:

Drop shipping'inen büyük avantajı, daha az sermaye gerektirmesidir. Bu, envanterinize binlerce dolar yatırım yapmak zorunda kalmadan bir e-ticaret mağazası kurmanızı kolaylaştırır. Bu süreçte, daha önce satış yapıp gerçekte müşteri tarafından ödeme yapılmadıkça bir ürün satın almak zorunda değilsiniz. Bu, çok az miktarda nakit ile başarılı birDrop shippingişi başlatmayı mümkün kılar. Ayrıca, riskiniz minimumda tutarak, sizin tarafınızdan herhangi bir sigorta gerektirmez.
 Kolayca başlayabilirsiniz!

Diğer işletmelerin aksine, fiziksel ürünlerle uğraşmanız gerekmediğindeDrop shippingçok daha kolaydır. Bir depoyı yönetme veya ödeme, paketleme ve sevkiyat siparişleri, muhasebe amacıyla envanter izleme, iade ve gelen gönderilerin kontrolünü alma ve ürünleri sürekli sipariş etme ve stok seviyesini yönetme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.
 Her yerden çalıştırılabilir:

Drop shippingişi ile ilgili en iyi bölüm, herhangi bir yerden işletilebilmesi ve fiziksel bir yere ihtiyaç duymamasıdır. Sadece bir internet bağlantısına ihtiyacınız var. Tedarikçileriniz ve müşterilerinizle günlük olarak iletişim kurarak işinizi kolayca yönetebilirsiniz.
 Daha geniş bir ürün yelpazesi sağlayın:

Bir Drop shippingişinde, sattığınız ürünleri önceden satın almanız gerekmez; bu nedenle, potansiyel müşterilerinize bir dizi ürün sunabilirsiniz. Tedarikçiler herhangi bir ek ücret ödemeden bir ürün stoklarında bulunursa satış için ürünleri listeleyebilirsiniz.

 Düşük gider:

BirDrop shippingişinde, genel giderler de oldukça düşüktür çünkü envanter satın almak veya bir depoyu yönetmek zorunda değilsiniz. Birçok başarılı drop shipping işletmesinin sadece internet bağlantısı olan bir ev ofisten faaliyet göstermesinin nedeni budur. Bu ayda 100 dolardan daha az tutabilir.
 


İyi ölçeklendir:

Geleneksel bir işletme için, kar elde etmek için genellikle üç kat sıkı çalışma yapmanız gerekir. Ancak,Drop shippingtedarikçileri ile yapılan işlerin çoğu, tedarikçiler tarafından karşılanan siparişleri içermektedir. Bu, işinizi daha az zor işle büyütmenizi sağlar.Drop shippingölçeğini kullanan işletmeler, geleneksel e-ticaret işletmesine göre daha iyi çalışır.
 Dezavantajları:

Tıpkı her işletmede olduğu gibi, damla taşımacılığın birçok avantajıyla birlikte gelen bazı dezavantajlar da var. Aşağıda, üreticiden kaynaklanmaya kıyasla kar marjının biraz düşmesi nedeniyle, açılan nakliye işine bağlanabilecek birkaç düşük nokta bulunmaktadır.

  • Tedarikçinin hatası olsa bile, tüm sorumluluk size aittir.
  • Bir şey ters giderse. Müşteriler için en küçük şeyler genellikle en fazla saydığı için, damla nakliye işinde önemli bir kontrol seviyesi var.
  • Ürünlerin nakliyesinde yaşanan gecikmelerden dolayı her zaman bir sorun olasılığı vardır.
  • Tıpkı diğer işletmeler gibi, damla nakliye de mükemmel değildir. Bir kere başladıktan ve biraz stabil hale geldikten sonra, sadece az girdi gerektiren bir para kazanma makinesine dönüştürülebilir.

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..