Blog

Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir! F1'da Lewis Hamilton Bir Kez Daha Şampiyon!

Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir! F1'da Lewis Hamilton Bir Kez Daha Şampiyon!

1950'li yıllardan günümüze gelen üst seviye özel araçların yarıştığı Formula 1 heyecanında sezonun sona ermesine kısa süre kala Petronas Mercedes'in İngiliz pilotu Lewis Hamilton bir kez daha şampiyon olup kupa sayısını 6'ya çıkarttı. Böylelikle efsane Formula 1 pilotu Alman Michael Schumacher'i yakalamasına sadece 1 şampiyonluk kaldı. 

Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir! F1'da Lewis Hamilton Bir Kez Daha Şampiyon! 1

Formula 1 yarışlarında şampiyonluk iki tanedir, bir tanesi en yüksek puana ulaşan pilota verilen ödül iken, bir diğeri de aynı takım adına yarışan pilotların elde ettikleri başarılar neticesinde markaların aldığı puanlara göre verilen ödül ki bir kez daha Petronas Mercedes bu ödülü kazanmayı başardı. Hamilton başarılı takım arkadaşı Valtteri Bottas ile birlikte takımına da kupayı getirdi. Peki yaşayan efsane pilot Lewis Hamilton hakkında neyi ne kadar biliyoruz? İşte geçmiş hayatı ve eğitim kariyeri!

Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir! F1'da Lewis Hamilton Bir Kez Daha Şampiyon! 2

Lewis Hamilton ve eğitim kariyeri!
Mercedes AMG Petronas takımı için bir sürücü olan Lewis Hamilton, en iyi Formula 1 yarışçılarından biri olarak kabul ediliyor. Üç dünya şampiyonluğunu kazanmanın yanı sıra, Hamilton İngiliz Formula Renault, Formula Üç Euroseries ve GP2'den galip geldi. Mesleki kariyerinin tamamında 2.200'den fazla kariyer puanı kazandı. Parlatıcı hızlarda pistlerde dolaşmıyorken, Lewis UNICEF gibi organizasyonlara zaman ayırır, kendi müzikal müzik kariyerini besler ve güzel sanat sevgisini şımartır. Ancak bir McLaren'in direksiyonuna oturmadan önce, Lewis kalın duvarlı yarış lastikleri hayalleriyle sadece genç bir İngiliz idi.

Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir! F1'da Lewis Hamilton Bir Kez Daha Şampiyon!  4

Lewis Carl Davidson Hamilton, 7 Ocak 1985'te dünyaya geldi. Ebeveynleri Carmen Larbalestier ve Anthony Hamilton, iki yaşındayken ayrıldı. Sonuç olarak, genç oğlan gençliğinin çoğunu ailesiyle yarı kardeşlerin bolluğu arasında para harcadı. Ancak bu onun çocukluğunu tatsız hale getirmedi. Uzaktan kumandalı bir araba ile yarışmayı takdir etmeyi öğrenmesine rağmen, eğitiminin çoğu John Henry Newman Okulu'nda gerçekleşti. 1987 yılında kurulan bu Roma Katolik ilköğretim okulu, 11 ve 18 yaşları arasında yaklaşık 1500 öğrenciyi eğitmektedir. Ancak, odağı yalnızca eğitimine yönelik değildi. Hamilton, 10 yaşındayken ilk İngiliz Karting Şampiyonasını kazanmıştı, gelecekteki patronu ile tanıştı ve görüşlerini gelecekteki yarış kariyerine odakladı.

Programı John Henry Newman'da tamamladıktan sonra, Lewis Hamilton, Cambridge Sanat ve Bilim Okulu'na (CATS) kaydoldu. Bu özel yatılı okul, öğrencilere Cambridge, Canterbury, Boston ve Londra gibi üniversite şehirlerinde klasik konuları öğrenme şansı verir. Zorlu akademisyenleriyle tanınan bir okul. Lewis, CATS'ten mezun olduktan sonra doğrudan profesyonel yarış kariyerine girerken, zamanının gelecekteki başarısını nasıl etkileyebileceği belli değil. Eğitimini ilerletmekle ilgilenmediğini belirtti.

Bir kez daha yaşayan efsaneyi tebrik ediyoruz. Önümüzdeki yıl bu kadar kolay geçmeyeceğinin farkındadır diye de umuyoruz zira genç Charless Leclerc bizzat ensesinde.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..