Blog

Haluk Bilginer Emmy Ödülleri'nde Aday Gösterildi!

Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir: Haluk Bilginer Emmy Ödülleri'nde Aday Gösterildi!

Türkiye tarihinn en başarılı aktörlerinden bir tanesi olan Haluk Bilginer uluslararası çapta gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları bir kenara koyacaksak geçtiğimiz yıl yayınlanan "Şahsiyet" adlı dizi ile bütün tabuları yıkarak gönüllere taht kurmayı başarmıştı. Çünkü Agah Beyoğlu  normalin ötesinde ilginç bir karakterdi ve üstelik çok yaşlıydı. Tabuları yıkmasından bahsediyoruz çünkü Haluk Bilginer diğer dizilerde gördüğümüz karakterler gibi gençlerin gözüne hitap eden modellik geçmişi olan bir isim değil ama o bir efsane ve yine uluslararası platformlarda bir kez daha bizleri gururlandırmayı başardı. 

Haluk Bilginer, dünyanın en prestijli ödüllerinden bir tanesi olan "Emmy Ödülleri"nde En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde ödüle aday gösterildi ve bir kez daha ülkemiz adına büyük bir gurur söz konusu oldu. Ve bizler de bu vesileyle kendisini tebrik etmek istedik!

 Haluk Bilginer Kimdir?
Haluk bilginer'e büyük onur! 1

5 Haziran 1954 günü İzmir'de doğdu. Babası sigortacı Tahsin Bey, annesi ev hanımı Bedriye Hanım'dır. Çiftin üç çocuğunun ortancası olan Haluk Bilginer, İzmir Türk Koleji'nde eğitim gördüi Lise son sınıfta okulunun tiyatro koluna girdi ve Cahit Gürkan'ın öğrencisi oldu. Demokrat İzmir Gazetesi'nin açtığı liselerarası tiyatro yarışmasında ilk ödülünü aldı. Jürideki tiyatro müdürü Ragıp Haykır'ın davetiyle İzmir Devlet Tiyatrosu'nda konuk oyuncu olarak çalıştı.

Ankara Devlet Konservatuvarı'nda tiyatro öğrenimi gördü. Mezun olduktan sonra İngiltere'ye giderek Londra Müzik ve Drama Sanatları Akademisi`nde (LAMDA) ileri tiyatro öğrenimi gördü. Sayısız müzikal, sinema filmi, dizi ve tiyatro oyununda yer almıştır.

Haluk bilginer'e büyük onur! 2
Haluk Bilginer, kariyeri boyunca birbirinden farklı konseptlerde onlarca yapımda yer almıştır. Yeri geldiğinde komedi dalında yılın oyuncusu seçilmiş, yeri geldiğinde ise bir dram yapımında. Uluslararası arenada da kendisini birçok müzikalde izleme fırsatı bulanlar mutlaka olmuştur. Onun haricinde son olarak yeniden sinemaya uyarlanan Ben-Hur filminde yine filmin posterinde yerini almıştır.


 

Final Yapan Şahsiyet Dizisine Bir Tıp, Psikoloji,Kriminoloji ve Sanat Öğrencisi Gözünden Bakmak
Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..