Blog

Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir! Şahika Ercümen'den Dünya Rekoru!

Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir! Şahika Ercümen'den Dünya Rekoru!

2019 yılı spor ve atletizm konusunda gurur dolu geçiyor. Ardı arkası kesilmeyen başarılara bir yenisi daha eklendi ve karşınızda Şahika Ercümen! Kendisi paletsiz dalış kategorisinde artık dünya rekorunun sahibi!
Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir! Şahika Ercümen'den Dünya Rekoru! 3
Şahika Ercümen, Mersin'deki Gilindire Mağarası'nda yaptığı dalışta paletsiz kategoride 90 metre sınırını aşarak kadınlar dünya rekorunu kırdı. 28 Ekim günü gelen bu başarısını ise 29 Ekim'e yani Cumhuriyet Bayramı'na ithaf eden sporcu Guinness Rekorlar Kitabı'nda yerini aldı.

 


Şahika Ercümen Kimdir?
Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir! Şahika Ercümen'den Dünya Rekoru! 1
16 Ocak 1985'te Çanakkale'de dünyaya gelen Şahika Ercümen , Türk serbest dalışçımız ve aynı zamanda sualtı hokeyi oyuncusudur. Bugüne dek serbest dalışta Türkiye rekorunu zaten elinde bulunduruyordu ve artık dünya rekoru da onun elinde.


 


Eğitim Kariyeri
Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir! Şahika Ercümen'den Dünya Rekoru! 2

 Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunudur ve aynı zamanda Başkent Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Astım hastalığından dolayı çok zor bir çocukluk geçirdiğini ifade eden Şahika Ercümen, sualtı sporlarına başlamasını hayatının dönüm noktası olarak kabul ediyor. Sualtı Sporları Milli Takımı’nda su altı hokeyi, su altı rugbysi, monopalet ve serbest dalış branşlarında 100 üzerinde ulusal şampiyonluk ve rekorunun yanı sıra 8 tane de Dünya Rekoru sahibi olan Şahika Ercümen, spor kariyeri dışında diyetisyenlik  yapıyor ve su altı belgeselciliği ile uğraşıyor.

Doğanın korunması, nesli tehlike altında olan canlılar ve engelliler ile dalış gibi sosyal sorumluluk projelerini aktif olarak yürütmekte olan Şahika Ercümen, pek çok kurum ve kuruluş için başarı ve  motivasyon seminerleri de vermekte.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..