Blog

Hukuk okuyanların izlemesi gereken diziler

Hukuk Okuyanlar İçin Dizi Önerileri

Yaz aylarının gelmesi, üniversite öğrencilerinin nefes almasına, üniversiteye hazırlanan arkadaşlarımızın da hayatına yön verme konusunda bilgi biriktirmesi anlamına gelir. Eminiz ki herkesin oldukça yüksek hedefleri vardır. Ve yine eminiz ki hukuk bölümü de bu konuda en fazla araştırılanlar arasındadır. 

Bu yazımızda hukuk öğrencisi olan ya da öğrencisi olmak isteyen kişilere hem eğlendiren hem de fikir veren birkaç diziyi listeledik. Umarız hem faydalı hem de eğlenceli olur.  

Not: Bu dizileri izlemenizi tavsiye ederiz lakin, bu dizilerin her birinin birer kurgu ve senaryo olduğunu unutmamanızı tavsiye ederiz.


Hukuk öğrencilerinin izlemesi gereken diziler

 1- The Night Of
hukukçular için diziler - the night of
Efsane oyuncu Jon Turturro'nun başrolünde yer aldığı bir dizidir. Sadece 9 bölüm çekilmiş ve dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip olmuştur. Konusu ise; babasının taksisiyle okul partisine gitmek isterken yolu genç bir kadınla kesişen Pakistan asıllı Nasir Khan'ın (Riz Ahmed) Andrea Cornish'in (Sofia Black D’elia) mutfağında uyanmasıyla başlayan hikaye belki de son zamanlarda televizyon ekranlarına gelen en başarılı gerilim sahnelerini de barındırıyor.


2- Suits

hukukçular için diziler - Suits
Herhalde hukuk denince ilk akla Suits geliyordur ve bu yüzden Suits 'i ikinci sıraya koyduk. Gabriel Macht ve Patrick J. Adams’ın başrolde yer aldığı dizi Hukuk Fakültesinden hiç mezun olmamış Mike’ın Harvard mezunu gibi davranmasını konu alıyor. Gabriel Macht’ın canlandırdığı Harvey ve Patrick J. Adams’ın canlandırdığı Mike’ın sırrı olarak başlayan bu durum çıkmazlara giriyor, onları zorluyor. Şu anda dizinin ben de 3. sezonunu izliyorum, bazı bölümler monoton olsa da, dizi heyecanlı, keyifli, rekabeti kalbinizde hissettiğiniz bir hızda ilerliyor. Anglo- Sakson hukukuhakkında bilgilenmek adına da diziyi takip etmek faydalı olabilir.

 3- How to Get Away with Murder ( HTGAWM)

hukukçular için diziler - HTGAWM

Çoklu olay örgüsü ve heyecan sevenlere, bir sonraki bölümü sabırsızlıkla beklemek isteyenlere şiddetle tavsiye edebileceğimiz dizidir. Başrolünde olan ve 2016 yılında diziyle birlikte Emmy ödülü almış olan Viola Davis dizide gerçekten oyunculuğuyla büyülüyor. Dizi geçmişten ve gelecekten karelerin sürekli gösterilmesiyle olağanüstü bir heyecana büründürüyor kendini, hatta kalp atışlarınızı izlemekte zorlanacaksınız. En son kış için ara vermiş olan dizinin her bölümün sonu bir sezon finali sonu gibi. Konusu ise çok ayrıntıya girmeden kısaca bir hukuk profesörü ve beş öğrencisinin maceraları denilebilir.


 4- The Good Wife

hukukçular için diziler - the good wife
7 sezondur devam eden diziye ben de yeni başlayanlardanım. Julianna Margulies harika işler çıkarıyor. Dizinin konusu ise eşinin hapse girmesiyle mesleğine geri dönen bir hukukçu kadının hikayesi. Alicia Florrick rolü gerçekten savaşmayı bizlere gösterecek cinsten. Hem bir savaşçı kadını ekranda görmek adına, hem de hukuk adına bir şeyler öğrenmek için ideal bir dizi.

Evet arkadaşlar dizilerimizin bir kısmı böyle, elbette daha birçok yayını size önerebiliriz ama burada dikkat ettiğimiz temel unsur, dizilerin işlediği konular arasında bulunan tema benzerlikleridir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..