Blog

İçerik Oluşturma Sürecinizi Kolaylaştıracak İpuçları!

İçerik Oluşturma Sürecinizi Kolaylaştıracak İpuçları!

İçerik oluşturma, herhangi bir marka veya işletmenin gerek duyduğu bir özelliktir. Küçük bir işletme veya blog yazarıysanız, tüm içeriğinizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte, büyük şirketler ve işletmeler, çeşitli kategorilere ayrılmış tam bir içerik oluşturucu ekibine sahip olabilir. Hangisi sizin için geçerli olursa olsun, markanızın büyümesini teşvik etmek için sürekli ve bir o kadar ilgi çekici içeriklerin oluşturulması gerekir.

İçerik Oluşturma Sürecinizi Kolaylaştıracak İpuçları! 1

Haftalık ve hatta günlük olarak yenilikçi video, ses ve yazılı içerik sunmak, sıkıcı olabilir. Düzensizlik stresini eklemek, zaman çizelgelerini değiştirmek ve stratejileri değiştirmek bir faktör olmak zorunda değildir. İçerik oluşturma sürecini kolaylaştırmanın yollarını bulmak hayatınızı ve ekibinizin yaşamlarını çok daha kolaylaştıracak ve işte bunu nasıl yapacağınız.


Varlıklarınızı Düzenli Tutun

İçerik oluşturma sürecinizi akıcı ve verimli tutmanın bir numaralı yolu kuruluş aracılığıyladır. İçeriğinizi oluşturmak için çeşitli dijital varlıklara erişmeniz gerekir. İhtiyacınız olanı bulmak, ihtiyaç duyduğunuzda zamandan ve stresten tasarruf etmenizi sağlar. Yaratıcı dosyaları etkili bir şekilde yönetmek, çoğaltılan içerik elde etmeyeceğiniz anlamına gelir ve ayrıca zaten sahip olduğunuz tüm şaşırtıcı varlıklardan yararlanabilirsiniz.

Tüm dosyaları ve varlıkları standart bir şekilde etiketlediğinizden emin olun, böylece onlara ihtiyaç duyanlar tarafından kolayca bulunabilirler. Basit ve açıklayıcı ilgili klasörleri ve alt klasörleri içeren bir dosyalama sistemi oluşturun. Bu sistemlere kimlerin düzenleme erişimi olduğuna dikkat edin ve kuruluş yapısı hakkında tam olarak bilgilendirildiklerinden emin olun, böylece tutarlı kalır.


Sistematik İçerik İş Akışına Bağlı Olun

Bazen istisnai koşullarla karşılaşabilmenize rağmen, genellikle içerik iş akışınız aynı görünmelidir. Sistematik bir yapıyı takip etmek, süreçte tam olarak nerede olduğunuzu ve hala ne yapılması gerektiğini görmenizi sağlayacaktır. Verimlilik için her adımı siyah beyaz olarak ayarlamak daha etkilidir. Daha sonra hangi görevin geleceği veya bir kontrol listeniz olacağından yayınlamadan önce ne yapılması gerektiği konusunda bir belirsizlik olmayacaktır.


İçerik oluşturmak için standart bir iş akışı biçimi

Ata - İlk adım, içeriği bir ekip üyesine atamaktır. Hangi proje yönetimi yazılımını kullandığınıza veya hiç kullanmadığınıza bağlı olarak, projeye personel bitiş tarihiyle birlikte görevlendirebilirsiniz. Bilmeleri gerekebilecek ayrıntılarla birlikte gerekli özeti sağlayın.
Yaratılış - İkinci adım, içeriğin kendisinin gerçek yaratılmasıdır. İçerik oluşturmayı tamamlamak için ekip üyelerinize yeterli zaman ayırdığınızdan emin olun. Parçayı tamamladıktan sonra (yani yazmayı, video kaydetmeyi, fotoğraf çekmeyi vb. Bitirdikten sonra) dijital varlık yönetim sisteminize veya ilgili bir bulut konumuna yüklemelerini isteyin.

 


Düzenleme

Sonraki, düzenleme veya kalite kontrol adımıdır. Editörünüzün veya kendinizin, markanın doğru olup olmadığını tekrar kontrol etmek için içeriğe bakmasını sağlayın. Kopyalamayı düzenlemek için kullanabileceğiniz çok daha kolay düzenleme uygulamaları vardır. Ancak bunun her şeyi yakalamayacağını unutmayın.


 


Yayınla

İçerik doğrulandıktan sonra yayınlanmaya hazırdır. Bu adımdan sorumlu bir tasarımcınız veya web / sosyal yöneticiniz olabilir. İçeriğe bağlı olarak, SEO, etiketler ve blog gönderisi için resimler gibi gerektiğinde ek varlıkları uygulama zamanıdır.

 


Tanıtım

Son olarak, içeriği tanıtmak istersiniz. Bir kampanyanın parçasıysa, kampanya için reklam harcamaları ayırmak isteyebilirsiniz. Aksi takdirde, sosyal medyada, e-posta bülteninizde veya bağlantı kurma yoluyla reklam vermek de bu adımın bir parçası olacaktır.
 


Otomasyon

İçerik oluşturma sürecinizi düzene koymak için son ipucu otomasyon yoluyladır. Artık her şey için otomasyonu kullanamazsınız ve yaratıcı içerik yazmak veya düzenlemek bir insan tarafından yapılması gereken bir şeydir. Bununla birlikte, dijital platformların size zaman ve enerji tasarrufu sağlamanın yolları vardır.

İçerik Oluşturma Sürecinizi Kolaylaştıracak İpuçları! 3

HootSuite veya HubSpot gibi zamanlama platformları, içeriğinizi sizin için otomatik olarak yayınlanması için önceden planlamanıza olanak tanır. Bu platformlar, içeriği toplu olarak oluşturmanıza ve her şeyi yayınlamak için günlük olarak acele etmek yerine, ihtiyaç duyduğunuzda planlamanıza olanak tanır. Gönderiyi bir ay önceden bile oluşturabileceğiniz ve planlayabileceğiniz için, Uluslararası Kadınlar Günü gibi belirli etkinlikler veya tarihler hakkında yayın göndermek harika. Bu takvimleri oluşturmak, sizin ve ekibinizin zamanıyla daha verimli olmasına ve kaliteli içeriği stratejik bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..