Blog

ingiliz dili ve edebiyatı 1234

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir? Mezunları Ne İş Yapar?

Dünya üzerinde yaşayan milyarlarca insan ve onların iletişim kurmak için kullandığı binlerce de dil vardır. Bu iletişim aracı olarak kullanılan dillerden bazıları diğerlerinden daha fazla bilinir ki İngilizce bu konuda evrensel olma başarısını elde etmiştir. Evrensel dil olan ingilizceyi ve ingiliz edebiyatını öğrenmek isterseniz İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü tam da sizin aradığınız bölümdür diyebiliriz.

ingiliz dili ve edebiyatı

 İngiliz dili ve edebiyatı bölümünde; İngilizce yazma, okuma, anlama ve konuşma yetenekleri geliştirilmekte ve İngiliz edebiyatının çeşitli dönemleri ele alınarak, edebi eserler yazıldıkları çağın siyasal yaşamı fikir akımları çerçevesinde değerlendirilmektedir.
ingiliz dili ve edebiyatı 12

 Bu bölüm kapsamında alacağınız eğitim süreci boyunca ingilizceyi bütünüyle ele alacaksınız. Yani sadece gramer ya da vurgularından değil, dilin tarihinden ve kullanım alanlarına kadar birçok konuda eğitilmeniz söz konusu olacaktır. Önemli eserler ve yazarları takip etmek , dönemleri bilmek , onların tarzlarına hakim olmak da sizlerin sorumluluk alanında yer alacaktır.
ingiliz dili ve edebiyatı 123

 İngiliz dili ve edebiyatı bölümü okuduğunuz takdirde kültürel hizmet vermekte olan kurumlarda , formasyon aldığınız takdirde eğitim kurumlarında ya da dilerseniz akademik olarak üniversitelerde devam etmeniz mümkün olacaktır.

İngiliz Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi almak için tıklayınız!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..