Blog

İngiltere Hakkında Bilmeniz Gerekenler -2

İngiltere Hakkında Bilmeniz Gerekenler -2

İngiltere hakkında öğreneceğiniz en nefes kesici şey kesinlikle İngiliz kültürüdür. Böyle uzun bir geçmişe sahip ve birbirinden farklı bir topluluk içeren, olağanüstü bir kültürle tanışacaksınız. Britanyalılar, dünyanın her yerinden turist çeken çok sayıda eşsiz ve tarihi yere sahiptir.

Birçok insan zengin tarihi nedeniyle ve yapacak çok şey olduğu için İngiltere'ye gitmekten hoşlanıyor! Bu sitede, İngiltere'de eğitim görürken burada yapılacak bazı harika şeyleri inceleyebilirsiniz, ancak tarihe geçtiyseniz, gidilecek yer burasıdır. Hayatlarının diğer ülkelerden (Birleşik Devletler gibi) çok daha basit olduğu algılanıyor. Bangers ve püre, sıcak tereyağlı crumpets ve Cornish pasties gibi harika bir yemek istiyorsanız, İngiltere de ziyaret etmek için iyi bir yerdir. Ve kim çay saatini sevmiyor? Sonuçta, insanlar ülkenin genel atmosferinin tadını çıkarmaktadır, bu yüzden birçok öğrenci lisanslarını veya Birleşik Krallık'ta yüksek lisans çalışmalarını yapmaya karar vermiştir.

Kendinizi tipik bir İngiliz ortamının ortasında bulursanız, zengin kültürlerini anlatmak için birçok ilginç gelenek, lezzetli yemek, nefes kesici doğa manzarası, halk müziği, eski hikayeler ve masallarla karşılaşırsınız. Farklı yaşam tarzını zorlar; Kentsel metropolden başlayarak eski köylere kadar. Mimari ekran da eşsizdir. En etkileyici mimari yapıları farklı şekil ve tarzlarda geldi ve İngiliz mimarisinin farklı yaşlarını temsil ediyor. Stonehenge: Dünyadaki sekiz mucizeden birini ziyaret etmenin mutluluğunu reddedemezsiniz. Ya da, örneğin Londra kulesi gibi, ülkenin dört bir yanına yayılmış sayısız eski kalesini ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Ya da belki İrlanda'daki çitlerin altında yürümek istersiniz.

Öte yandan, resmi dil İngilizce olsa da, bir yerden bir yere giderken sizi şaşırtacak birçok lehçe ve aksan var. Aslında, Birleşik Krallık dört ülkeden oluştuğu için, İngilizceden başka, kendi farkları olan çok sayıda bölgesel dili vardır. Yüz kilometreden daha az hareket etseniz bile, konuşulan dilde bazı değişiklikler olduğunu fark edeceksiniz.

Dahası, İngiliz üniversiteleri dünyadaki en iyi üniversitelerden bazılarıdır. Kazara değil, İngiltere en yüksek ikinci yabancı öğrenci sayısına sahip. Bugün İngiltere'de farklı uluslardan birçok insan yaşıyor, kültür daha çeşitli ve daha zengin. Açıkçası, Birleşik Krallık eskilerin tüm yaşam alanlarında modernle buluştuğu bir yer. İngiltere ile ilgili herşeyi seveceksiniz, hatta dostu olmadığını düşündüğünüz insanları bile.

Şimdi, İngiltere’ye inerken ziyaret etmek isteyebileceğiniz bazı geleneksel İngiliz yemekleri ve mekanları vereceğiz.

 


Birleşik Krallık'ta Gezilecek Görülecek Yerler:
İngiltere Hakkında Bilmeniz Gerekenler 1

* Stonehenge
* York Minster, York
* Chatsworth House, Derbyshire
* Kraliyet Köşkü, Brighton
* Castel Coch, Galler
* Yemek Güz, Skye
* Shetland Adası
* Hadrian'ın duvarı

 


İngiltere'de geleneksel gıdaların listesi
* Kızarmış biftek ve yorkshire pudding
* Balık ve cips
* Deliğe kurbağa
* Çörekler ve pıhtılaşmış krem
* Cumberland sosis
* Shepherd’ın turtası
* Lancashire hotpot vb.
Sadece unutulmaz bir deneyime sahip olmaktan uzak bir karar verdiniz.

 


İngiltere eğitim sistemi
İngiltere Hakkında Bilmeniz Gerekenler 4

İngiltere eğitim sistemi hakkında söylediğiniz her şey çok fazla. İngiltere eğitim sistemi dünyanın en seçkin sistemlerinden biridir. Dünyadaki birçok ülke gerçekte küçük değişikliklerle İngiliz okul sistemini benimsemiştir. İngiliz üniversitelerinin bazıları, dünya genelindeki en üst sıralarda yer alan üstün kalitesi ile dünya çapında tanınmaktadır.
Britanyalılar eğitimlerine çok genç yaşta, genellikle üçte başlar. En azından orta öğretimi bitirmek zorundadırlar (zorunlu eğitim). İngiliz eğitim sisteminin toplam beş aşaması vardır: ilk yıllar, ilk yıllar, orta öğretim, İleri Eğitim (FE) ve Yüksek Öğrenim (HE). Dünya standartlarındaki üniversiteleri, gelişmiş programları ve öğretimi ile Birleşik Krallık eğitim sistemi uluslararası öğrenciler için bir mıknatıstır. İngiliz öğrenci nüfusunun önemli bir bölümünü paylaşıyorlar. İngiltere üniversiteleri, bir milyondan fazla yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bu rakamlar ülkeyi ABD'den sonra ikinci en popüler eğitim bölgesi haline getiriyor.
İngiltere eğitim sistemi hakkında daha fazla bilgi.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..