Blog

İngiltere Hakkında Bilmeniz Gerekenler -3

İngiltere Hakkında Bilmeniz Gerekenler -3

İngiltere hakkında ne biliyorsunuz? Sadece kötü hava mı? Hakkında çok şey duymuş olabileceğimiz bir ülke olmasına rağmen, tahmin edilemeyecek hava koşullarının dışında benzersiz kılan birçok ilginç şey var. İngiltere'de okumayı düşünüyorsanız, bu kılavuzdaki ülke hakkında daha fazla bilgi edinin.

İngiltere, Avrupa kıtasındaki en büyük adadır. Dört ülkeden oluşur: İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ve dünyadaki birçok ada. Ülke, İrlanda ile yalnızca bir kara sınırına sahip suyla çevrilidir.

 


İngiltere hava durumu
İngiltere hakkında bilmeniz gerekenler 6

İngiltere ile ilgili en tanınmış özelliklerden biri iklimidir; Kış aylarında orada donma noktasının nadiren altına iner (Ocak ve Şubat aylarında en soğuk) ve yaz aylarında nadiren 32 ° C'nin (90 ° F) üzerine çıkar. Daha geniş bir alanı oluşturduğu için iklimi biraz çeşitlilik gösterir, ancak genel olarak tüm ülkelerin kendine has bir iklimi vardır. Orada uzun süre yaşamış olanlar nemli, yağışlı ve sık sık değişen havalarda kullanılırlar. İngiltere'de ayarlanmış filmler gördüyseniz, bu filmlerde genellikle yağmur yağdığını not edersiniz; Bunun İngiltere’nin batı sınırına yakın yerlerde veya Göller Bölgesi’nde yaşıyorsanız, bunun oldukça doğru olduğunu bilmek sizi şaşırtacaktır! Yağışlar, kışın en soğuk aylarında bile gerçekleşebilir; kar nadirdir, ancak olduğu bilinmektedir.


 


İngiltere ile ilgili yaygın kavram yanılgıları
İngiltere hakkında bilmeniz gerekenler 7

Kavram yanılgıları bir ülkenin doğasında var olan bir parçasıdır ve Birleşik Krallık buna muaf değildir. İngiltere ile ilgili birçok yanlış anlaşılma var. Belli bir düzeyde, hepimiz dünyadaki her ülke için olduğu gibi çevrelerinde hikayeler duyduk. Kimse nasıl çıktığını bilmiyor. Sonunda, aşırı kullanımları onları popüler yaptı, böylece insanlar doğru olduklarını düşünüyorlardı. Bazıları bize çok garip geldi. Bunlardan bazıları


 


Britanya, İngiltere ile aynı değil
İngiltere hakkında bilmeniz gerekenler 8

Muhtemelen İngiltere ile ilgili en yaygın yanlış anlamalar. Büyük Britanya veya sadece Britanya kavramı, aynı zamanda Birleşik Krallık’ın bir parçası olan Kuzey İrlanda’yı dışlayan İngiltere, İskoçya ve Galler’den oluşur. Resmen ülkenin adı İngiltere ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığıdır. Dahası, İngiltere ve Birleşik Krallık'ı hâlâ rahatsız eden bazı insanlar var; ilkini belirttikten sonra ileriye atıfta bulunurlar. Bu bir İskoç veya Galler vatandaşına saldırgan gelebilir, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.


İngilizler çok fazla çay içerler
İngiltere hakkında bilmeniz gerekenler 9

Bu gerçeklerden çok uzak değil. İngiltere'nin çay tüketiminde dünya çapında üçüncü sırada yer aldığı söyleniyor. Ancak bu, her İngiliz vatandaşının çay içerdiği anlamına gelmez. Bazı istatistikler, İngiltere'de ortalama 165 milyon fincan çay tüketildiğine dikkat çekiyor.

 


Bütün İngilizler Kraliyet ailesini sevmez
İngiltere hakkında bilmeniz gerekenler 11

İngiltere’nin çoğunluğu vatandaşlığa rağmen Kraliçe hakkında olumlu bir düşünceyi paylaşan, gerçekte olmayan birçok insan var. Bu, İngiltere ve insanları hakkında başka bir yanılgıdır.

 


İngilizler hava gibi
İngiltere hakkında bilmeniz gerekenler 10

İngiltere'yi düşündüğünüzde ilk akla gelen şey aklınıza geliyor. İngiltere'de hava sıkıcı, değil mi? İngiltere'de olduğun zaman bile söylemekte özgürsün. İngilizler de onu dünyanın geri kalanından farklı kılan değişkenlikten hoşlanmıyorlar. Her an yağmur yağmıyor, ama her an başlayabilmesi için gününüzü planlayamıyorsunuz.


 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..