Blog

İngiltere Üniversitelerinde Karşılaşabileceğiniz 5 İlginç Durum

İngiltere Üniversitelerinde Karşılaşabileceğiniz 5 İlginç Durum

Warwick ve Çikolatadan Güç Alan Arabası

Warwick Üniversitesi’nin imalat ekibinde bulunan araştırmacılar; çikolata ile beslenen, havuç ile yönlendirilen ve patateslerle inşa edilmiş bir gövdeye sahip F3 yarış arabası tasarladı.


York Üniversitesi ve Ördek Popülasyonu


York Üniversitesi, kampüsünde barındırdığı ördek nüfusuyla ünlüdür. Kampüsün her bir adasının dörtte birinin ördeklere bırakılmasını önermektedirler. Öğrenciler agresif davranışları olan kırmızı ve sarı kafalı ördeğe “Bira Canavarı” adını vermişlerdir.


Cambridge Üniversitesi ve Lord Byron’un Evcil Ayısı19. yüzyılda şair Lord Byron, Cambridge Üniversitesi’nde eğitim aldığı sürede evcil bir köpek bakmak istemiş fakat üniversite kurallarınca köpeğe bakmasına izin verilmemiştir. Bu durumu protesto etmek için kendine evcil bir ayı alır ve üniversite kurallarında evcil ayı ile ilgili bir madde yer almadığı için üniversite yasal bir işlem uygulayamaz.


Edinburgh ve İngilterenin En Eski Öğrenci Gazetesi


Edinburg üniversitesi 1887de başlayan öğrenci gazetesi ile İngilterenin en eski öğrenci gazetesi ünvanına sahip olan gazeteye ev sahipliği yapmaktadır.


Coventry Üniversitesi ve Kutsal Alan


Coventry Üniversitesi kampüsünde bulunan yönetim bloğunun hemen yanında, mezar taşlarına sahip olan çimlik bir alan mevcuttur. Bunun sebebi ise üniversite o bölgeye yerleşmeden önce orada bir kilisenin bulunması, mezarlık kutsal bir alan sayıldığı için o mezar taşlarına dokunulmamıştır.

 

 

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..