Blog

İngiltere'nin Yeşil Alanlarıyla Ünlü 5 Üniversitesi!

İngiltere'nin Yeşil Alanlarıyla Ünlü 5 Üniversitesi!

İngiltere, yurtdışı eğitim söz konusu olduğunda Türkiye'den en fazla öğrenci alan ülkedir diyebiliriz. Bu ülkenin her şehrinin kendine has bir yapısı söz konusu. Kaliteli eğitiminin haricinde, eğitim almaya giden öğrencilere de bir şekilde karakterinden eklentilerde bulunan bu ülkenin bir güzel yanı da yeşil alanlarının çok fazla olmasıdır. İşte İngiltere'nin yeşil alana en fazla sahip olan beş üniversitesi!
 1- Manchester Metropolitan University
Manchester Metropolitan University

Dünya'nın en iyi 100 üniversitesi arasında da bulunan MMU yeşil alanların korunması konusunda ciddi bir özveri gösteriyor denilebilir. 2007 yılında 91. 2013 yılında ise yeşil alanlar konusunda ilk sıraya yükselen MMU 6 yıllık süre zarfında hiçbir zaman da ilk 3 sıranın gerisine düşmedi. Sürdürülebilir çevre planlaması konusunda yaptıkları çalışmalarla sürekli olarak en yüksek puanları almayı başarıyorlar.
 2- University of Gloucestershire
 University of Gloucestershire

Sürdürülebilirlik konusunda en yüksek çabayı sarf eden bir başka üniversite ise Gloucestershire'dır. Öğrencilerine ve eğitim kadrosuna gezegenimizde gerçek bir fark yaratabilecek değişimci ve öncüler olma olanağını sunmaktadır. Gloucestershire, her sene People and Planet Universities “Green League” de en üst sırada yer alarak bu performansı için 2013’te Special Recognition Award’ı almaya hak kazanmıştır.
 3- Nottingham Trent University
Nottingham Trent University

2016’da İngiltere’nin en sürdürebilir üniversitesi olarak adlandırıldığından beri, Nottingham Trent yüksek standartlarını korumaktadır. Nottingham Trent’in başarısı büyük oranda, karbon-negatif olan ve çalışması için gereken miktardan daha fazla enerji üreten ödüllü Pavilion binası gibi projelere olan katkılarından gelmektedir.
 4- University of Worcester
 University of Worcester

Yerel yönetimle ortak girişimleri için iki Green Apple Environmental ödülü alan University of Worcester’ın bu yıl da listede 4. sırada yer alması üniversitenin üst üste beşinci defa en iyi beş üniversite arasına girdiği anlamına gelmektedir. Worcester Sürdürebilirlik Direktörü Katy Boom, “En iyi beş sürdürülebilir üniversite arasında yer almaktan gurur duyuyoruz” dedi.
 5- Aston University

5- Aston University
Aston University, bu yılki sıralamalarda beşinci sırada yer aldı ve kampüste yapılan etkinliklerle kadro ve öğrencileri fark yaratmaya yönlendirdi. Her yıl düzenlenen ‘Yeşil Hafta’da yapılan “Büyük Kanal Temizliği”, “Sıfır Atık Fuarı” ve “Geri Dönüştürülmüş Heykel Atölyesi” gibi etkinliklerle insanları farklı düşünmeye teşvik etmektedir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..