Blog

İşinizi Büyütebilmek İçin Yapmanız Gerekenler!

İşinizi Büyütebilmeniz İçin Yapmanız Gerekenler!

Yenilenen ticaret düzeninde hemen hemen her işletmenin aklında acaba bir internet sitesi açıp kendi ürünlerimi muhitim dışında yer alan kitlelere de ulaştırabilir miyim düşüncesi oldukça fazladır. Aslına bakarsanız bu düşüncelere kapılmak sakıncalı değil fakat, açmış olduğunuz web sitesinin internet aleminde açılmış olan yeni bir mağaza olduğunu unutmamanızı da tavsiye ederiz. 
harvard business school's raporuna gore işinizi büyütmenin yolları! 1
İlk olarak, E-ticaret web sitenizde satmak istediğiniz bir üründe serbest meslek sahibi olarak sunmak istediğiniz bir hizmetin tanımlanmasında harika bir iş çıkardınız. Servis hattınızı bulduktan sonra en önemli adım, ilk satışınızı yapmaktır.

Başarılı bir işletmenin atfetme özelliklerinden biri, sadece bir satış yapma becerisi değil aynı zamanda müşteriyi daha fazla satış için elinde tutma yeteneğidir.
 Harvard Business School'un raporuna göre;

Harvard Business School, müşteri tutma oranındaki yüzde 5'lik bir artışın, kârlılığın yüzde 25 ila 95 arasında arttığını tespit etti. Karlı işlerin, müşterilerin geri dönüp bir satın alma yapma ihtimalinin yüksek olduğu alanlara odaklanmasının nedeni budur.

Kârlılık için, ürün hattınıza veya hizmetinize bakmaksızın, başarılı bir iş için müşteriyi elde tutmak çok önemlidir. Bu yüzden web sitelerinin bir üyelik aboneliği kutusu vardır. Bu stratejiyi benimseyerek bir işletme, web sitesindeki ziyaretçilerin e-posta adresini alarak yeni ürünler veya hizmetler sunabilir.
 Müşteri Sadakati
harvard business school's raporuna gore işinizi büyütmenin yolları! 2

Sadık bir müşteri her zaman bir nimettir. Hizmetinizi çoktan tecrübe ettiler ve daha fazla satın almak için size geri dönmekte kendilerini rahat hissediyorlar. Formül basittir, ilk kez yeni bir müşteriye satış yapmak her zaman zordur. Yeni bir müşteriye, sizden neden satın almaları gerektiğine onları ikna etmeniz gerekir. Senaryo, müşteriyi elde tutmak için tamamen farklıdır, bir müşteri ilişkisi kurmanın ön zorluğu ortadan kaldırılmıştır. Bunun yerine, müşteri hizmetlerine odaklanmanız ve müşterilerinizi yeni teklifler hakkında güncellemeniz gerekir, böylece size geri dönebilir ve hizmetlerinizi tekrar kullanabilirler.

İş dünyasında başarılı olmak istiyorsanız, müşteri memnuniyetine odaklanın, daha fazla iş için onları geri getirmeye çalışın. Bu, büyük kar elde etmek için kazanılmış bir stratejidir. Kâr elde etmek iş hayatını sürdürmenin anahtarıdır. Gelir varsa ancak hala karı yoksa, işletmeler genellikle faaliyetlerinin ilk yılında işten çıkar.

Karlılığa odaklanın, müşteriyi elde tutmaya odaklanın. Sadık bir müşteri, herhangi bir ticari büyüme için bir basamak taşıdır.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..