Blog

işletme mühendisliği nedir? 4

İşletme Mühendisliği Nedir? İşletme Mühendisleri Ne İş Yapar?

Endüstri ve işletme arasında yaşanan tatlı rekabet , mühendislik dallarına da sıçramış oldu ve dünyanın birçok ülkesinde yükselişte olan işletme mühendisliği yavaş yavaş ülkemizde de lisans eğitimi konusunda yayılmaya başladı.

işletme mühendisliği nedir? 1
İşletme Mühendisliğini bölüm olarak ele aldığımızda ilginç olarak adlandırmamız oldukça mümkün. Bunun sebebi ise işletmeye mühendislik bakış açısının getirilmesidir kesinlikle diyebiliriz. Bir diğer yandan da ülkemizde pek yaygın olmayışı da bu konunun farklı algılanmasına sebep olabiliyor. Tabi bir mühendisin işletme mantığını kavraması kariyer açısından oldukça önemlidir. Tabii ki Mühendislik dersleri de analitik düşünme gibi birçok şey kattı ama Pazarlama ve Pazarlama İletişimi gibi dersler şu anda yaptığım işin temelini atması adına çok önemliydi.

işletme mühendisliği nedir? 2

Biz çok farklı alanlarda eğitim görüyoruz. Halkla İlişkiler ve İnsan Kaynakları gibi dersler aldığımız için iş dünyasında ne yapmak istediğimizi anlamamızı sağlıyor. Dolayısıyla size birçok farklı kapı açıyor, hangi alana ilgi duyduğunuz da size bağlı oluyor.

İşletme Mühendisliği’nden mezun olduğunuzda üretim sektöründe de çalışabilirsiniz, bir endüstri mühendisinin veya bir işletmecinin yaptığı işi de yapabilirsiniz. Bunu biraz kendi ilgi alanlarınıza göre şekillendirip karar vermeniz gerekiyor.

işletme mühendisliği nedir? 3
 İşletme mühendisliği programı, işletmelerin teknik kadroları ile sosyal bilimler eğitimi görmüş işletmeci kadroları arasındaki bağı kurabilecek yönetim elemanları yetiştirme amacına yönelik eğitim ve araştırma yapar.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..