Blog

İşletme Okumanız İçin 5 Harika Sebep!

İşletme Okumanız İçin 5 Harika Sebep!

Bu günlerde, giderek artan sayıda işveren, akredite bir kurumdan en az bir lisans derecesine sahip çalışanları işe almak için tercihte bulunuyor. Aslında, araştırmalar; “işverenlerin neredeyse üçte birinin, eğitim gereksinimlerini son beş yılda arttırdıklarını söylediklerini” gösteriyor. Bunun için birçok neden olsa da, en sık belirtilen nedenlerden biri, birçok kişi için gereken becerilerin yaygın hale gelmesidir. işler zaman içinde artmıştır, bu yüzden lise mezunları tarafından doldurulacak pozisyonların artık daha büyük beceri gruplarına sahip üniversite mezunları tarafından doldurulması ön görülür hale gelmiştir.

Bunun sizin için anlamı nedir? Eğer zaten bir üniversite diplomasına sahip değilseniz, şimdi bir tane diploma edinmenin zamanı geldi. Ve hangi çalışma alanına odaklanacağınızdan emin değilseniz, işletmeyi bir seçenek olarak düşünebilirsiniz. İşletme okurken, ilgi alanlarınıza göre çok çeşitli çalışma alanına sahipsiniz demektir. Muhasebe ve işletme yönetiminden finans ve işletme yönetimine, olasılıklar neredeyse sonsuzdur. Bunun ötesinde, gelecekteki kariyer beklentilerinize bakılmaksızın bir işletme derecesini değerlendirmek için sayısız neden daha vardır.


 

1- Aktarılabilir Becerileri Öğrenin
işletme okumanız için 5 harika sebep
Yeni başlayanlar için, bir iş programında öğrendiğiniz beceriler, akla gelebilecek herhangi bir gelecekteki kariyer veya iş pozisyonuna kolayca aktarılabilir ve uyarlanabilir. İşletme programları, öğrencilere eleştirel düşünme, problemleri yenilikçi yollarla çözme ve zamanlarını mantıksal olarak yönetme becerisi kazandırmaya büyük önem vermektedir. Bir iş programından uzaklaşmayı bekleyebileceğiniz bazı diğer beceriler şunlardır:

 

  • sunum ve rapor yazma
  • kaynak yönetimi
  • öz motivasyon
  • finansal verilerin yorumlanması


Bunların hepsi, işle ilgili olmasa bile, yolun aşağısında bulduğunuz her işte faydalı olacak becerilerdir. Eleştirel düşünme ve ayaklarınız üzerinde hızlı kararlar verebilme yeteneği, sadece kariyer kapasitesinde değil, günlük yaşamınızda da size iyi hizmet edecektir.
 


2- Ufkunuzu Genişletin  
işletme okumanız için 5 harika sebep
Kendinizi bir muhasebeci veya finans yöneticisi olarak çalışırken görmese bile, işletme derecesi, ufkunuzu gerçekten genişletmenize ve tutkularınızı başarıyla takip etmenize yardımcı olabilir. Örneğin, belki de gerçek tutkunuz mücevher yapımındadır ve bir gün kendi el yapımı kuyumculuk işinize sahip olmayı hayal ediyorsunuz. Güzel takıların nasıl yapıldığını bilmek bilmecenin sadece küçük bir parçasıdır; İşletmenizin başarılı olması için, ayrıntılı ve uygulanabilir bir finansal plan yazmayı, işiniz için finansman almayı, karınızı ve zararlarınızı izlemeyi ve işletme yönetiminin birçok yönüyle rahat etmeyi bilmeniz gerekir. işinizi karlı tutmak. Bu, yine de, işletme eğitimi deneyiminin pratik bir şekilde gerçekten işe yarayabileceği yerdir. 


3- Küresel Bir Bakış Açısı Kazanın  
işletme okumanız için 5 harika sebep
Bugünlerde birkaç çalışma programı yerel bir merceğin ötesindeki şeyleri gerçekten incelemektedir, ancak işletme eğitimi sizi küresel olarak, bugünün uluslararası ekonomisinde, küresel şeylere bakmaya zorlayacaktır. Daha küresel bir bakış açısı ve bakış açısı için çalışmak isteyenler için bu harika. Ve elbette, iş okurken, sizi ilgilendiren bir şeyse, yurtdışında eğitim görmek için birçok fırsatınız olacak. Yurtdışında eğitim almayı seçmeseniz bile, programınız, kültürel açıdan çeşitlilik kazanmanıza yardımcı olacak uluslararası öğrencilerle birlikte çalışmanıza yardımcı olacak, özellikle de uluslararası öğrencilerle iletişim kurmanın bir derecesini de içeren birçok işletme derecesi göz önüne alındığında.4- Tutkularınızı Birleştirin
işletme okumanız için 5 harika sebep
Birçok insanın bir işletme derecesi olduğunu düşündüğü zaman farketmediği şey, genellikle bir işletme programını tercih ettiğiniz başka bir programla birleştirmenin mümkün olmasıdır. Bu şekilde, işle ilgileniyorsanız, ancak nihayetinde başka bir alanda kariyer yapmak istiyorsanız, çift ana dal veya benzeri bir akreditasyon almak için çalışma programınızdaki diğer çevrimiçi işletme kurslarını birleştirebilirsiniz. Bu oldukça yaygındır ve birçok üniversite bu tür programları beş yıllık bir kapasitede sunar. Sahnede yürüyüp sadece bir tane değil, aynı zamanda kariyer hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak iki derece de toplayabildiğinizi ve potansiyel olarak sadece bir ekstra çalışma yılı boyunca bunu yapabileceğinizi hayal edin.

 

5- Denge Uygulaması ve Teorisi 
işletme okumanız için 5 harika sebep
 Sınıfta çok fazla teorik tartışma veya çok fazla pratik / yeterince teoriden sıkılmayan veya bunalmış olan öğrenen biriyseniz, tahmin et ne oldu? İş dünyasında bir çalışma programı hem pratik hem de teori arasında mükemmel bir denge sağlayabilir. Zamanın yarısını farklı teoriler ve modeller hakkında öğrenmenin yanı sıra uygulamalı olarak ve bu teoriyi uygulamaya koymak için harcayacağınız zaman harcayacaksınız. Bu, özellikle yerel işletmelerle kurulan ilişkileri olan saygın bir işletme okuluna kabul edilebiliyorsanız geçerlidir; Burada, mezun olma ve iş arama zamanı geldiğinde size rekabet avantajı sağlayacak olan stajlar ve benzeri gerçek dünya deneyimleri için benzersiz fırsatlara sahip olabilirsiniz.
 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..