Blog

iaü

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi'nden E-Öğrenme Ayrıcalığı

Eğitim, sadece 4 duvar arasında verilebilen bir şey değildir. Hatta efsane film serisi Hababam Sınıfı'nda Mahmut Hoca'nın buna benzer bir konuşması da olmuştur. Ve haklıdır da kendisi. Şakayı bir yana bırakacak olursak, teknolojinin hızla büyüdüğü günümüzde artık eğitim konusunda da yeni yöntemler ortaya çıkabiliyor. Ve İstanbul Ayvansaray Üniversitesi bu konuda E-Öğrenme hizmetine imza atmış.

E-Öğrenme Nedir?

 E- Öğrenme , İstanbul Ayvansaray Üniversitesi'nin eğitim ve öğretim sürecini zenginleştirip daha fazla esnek hale getirip bütünüyle öğrenci verimliliğini arttırmak amacı ile başlatmış olduğu bir eğitim öğrenim çalışmasıdır. E-Öğrenme projesi kapsamında öğrencilere uygun yöntemler aktarılır ve bu aktarımlar gerçekleştirilirken mekan önemsenmez. Burada asıl amaç hayat boyunca toplumun her kesiminin öğrenmesini mümkün kılmaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için bireylerin ihtiyaçları ve öğrenmedeki farklılıkları gözetilerek eğitim ve öğretim programları geliştirilmekte, kullanılan teknolojiler örgün öğretim programlarını destekleyecek, karma ve uzaktan eğitimi mümkün kılacak özellikte seçilmektedir.

Bu öğrenim biriminin işleyişi tamamn E-öğrenme birimi koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilir.E-öğrenme Birimi Koordinatörlüğü, bilgi ve iletişim teknolojilerini eğitim ve öğretim sürecine entegre ederek uzaktan eğitim ve karma eğitimi uygulamayı ve yüz yüze eğitimi bu teknolojiler ışığında zenginleştirmeyi, bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişimini takip ederek bu teknolojilerden eğitim ve öğretim adına faydalanmayı, eğitimde teknoloji kullanımı niteliği taşıyan tüm faaliyetlerinin koordinasyonunu sağlamayı ve özellikle uzaktan eğitim ve karma eğitim programlarına yönelik tüm program ve faaliyetlerin yürütülmesinde bütün birimlere destek vermeyi amaçlamaktadır. 


E-öğrenme kapsamında , Öğrenme Yönetim Sistemi yani (LMS: Learning Management System) adı verilen ve dünya üzerinde bulunan 240 ülkede ve 445000'i aşkın kuruluş tarafından kullanılan bir sistem kullanılır. Bu yöntem sayesinde bilgilerin ölçülmesi , değerlendirilmesi ve sunulması oldukça kolaydır. Ayrıca , sanal sınıf uygulaması ve video konferanslar ile senkron dersleri uygulanır ve bu şekilde örgün eğitimden kopmak söz konusu dahi olmaz. 


Kısacası E-öğrenme uygulaması, eğitmenlerle öğrencilerin farklı mekanlarda aynı anda karşılıklı etkileşimde bulunmasını sağlayan bir eğitim öğretim platformudur. Bu özellikten yararlanmak için de İstanbul Ayvansaray Üniversitesi öğrencisi olmanız yeterli olacaktır. Eğitim süresince İstanbul'da bulunmanız gibi bir durum da söz konusu değildir. Nerede olursanız olun, sınıf ortamında ders dinleme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız!

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..