Blog

istinye üniversitesi

İstinye Üniversitesi’nde Aşçılık Okumak

Üniversitelerde stratejik davranmak istiyorsanız, lisans bölümlerinin haricinde bazı önlisans bölümlerine de dikkat etmeniz gerekir. Mesela İstinye Üniversitesi’nde aşçılık programını okumak gibi.

Aşçılık, yemek yapma sanatını icra etmeyi öğrenmektir dersek, pek de abartılı bir cümle kurmuş olmayız. Ayrıca yemek yapmak sadece sanat değil, aynı zamanda kültürdür de.


Sosyal medyanın da vermiş olduğu güç ile birlikte ciddi artış gösteren yeni kültürleri tanıma merakı belki de en fazla yemek konusunda sergilenir. Nasıl farklı bir yere gittiğimizde kendi kültürümüzden değerler arayabiliyorsak, başka kültürleri de kendi sofralarımızda görmek isteriz. Bu doğrultuda restoranların veya yiyecek içecek işletmelerinin çeşitli yörelere, bölgelere veya ülkelere ait kültürleri yansıtan gıda ürünlerini yapacak aşçılara büyük gereksinimleri bulunmaktadır. Ayrıca gıda ürününün yapılmasının yanı sıra buradaki en önemli aşama gıda ürününün sunuluş biçimidir.

Aşçılık programında eğitiminizi başarı ile tamamladığınız takdirde yemek sanatını iyi gerçekleştirip sonrasında sunumunu da güzel yapması , dahil olduğu işletme adına büyük fayda sağlayabileceği gibi kendi mesleği adına da prestij sağlayacaktır.

İstinye Üniversitesi, Aşçılık programını tercih edecek öğrencilerine eğitim vermekle kalmayıp, ek olarak öğrencilerin programları dahilinde gerçekleştirecekleri stajları boyunca da yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok imkan tanıyor.

Osteria Francescana, Chisinau Radisson Blu Hotel , Fairmont Hotel Vier Jahresziten gibi Avrupa’nın ve Dünya’nın ileri gelen yerlerinde staj imkanına da sahip olabilirsiniz.


Yine aynı şekilde yurtiçinde de birçok ülkenin kültürünü yansıtan sayısız mekanda staj imkanı tanımaktadır. https://myo.istinye.edu.tr/programlar/ascilik/staj-imkanlari/

Stajınızda yanınızda olduğu gibi, olası bir şekilde diplomanızı 4 yıllık lisans diplomasına tamamlamak isterseniz, sizlere; Aile ve Tüketici Bilimleri, Beslenme ve Diyetetik, Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Mutfak Sanatları ve Yönetimi, Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği geçişleri için hak tanır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız! https://myo.istinye.edu.tr/programlar/ascilik/bolum-hakkinda/

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..