Blog

beslenme ve diyetetik

İstinye Üniversitesi'nde Beslenme ve Diyetetik Okumanın Avantajları

YKS 2018 tercih döneminin en fazla merak edilen bölümlerinden bir tanesi olan Beslenme ve Diyetetik bölümü hakkında tavsiye içeren bir içerik hazırlamak istedik.

Beslenme ve diyetetik konusunda sizlere tavsiye edebileceğimiz üniversite ise kesinlikle İstinye Üniversitesi'dir.

Beslenme ve Diyetetik nedir?

Beslenme ve diyetetik programının amacı, beslenme ve besinlerle ilgili bilimsel ilkelerin, sağlığın korunması ve hastalıkların iyileştirilmesi çalışmalarının uygulanması alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmek ve bu alanda araştırma yapmaktır.Neden istinye Üniversitesi

İstinye Üniversitesi, sağlık bilimleri konusunda sahip olduğu yüksek tecrübe ve geniş ağ sayesinde öğrencilerine oldukça fazla olanak tanıyan üniversitelerden bir tanesidir.

 

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü olarak öğrencilere, üniversitenin alanında deneyimli ve uzman akademik kadrosundan aldıkları teorik eğitimi pratik alanda uygulamaya dönüştürmeleri için ileri teknolojiye sahip “Liv Hospital”, “Medical Park” ve “VM Medical Park” olmak üzere toplam 30 hastanede ücretsiz staj imkanı sağlanmaktadır. Başarılı mezunlarımız,“Liv Hospital”, “Medical Park” ve “VM Medical Park” hastanelerini tek çatı altında birleştiren “MLPCare Grubu” bünyesinde çalışma fırsatı bulabilirler.


İş Olanakları

Ülkemizde diyetisyen olarak mezun olan kişi sayısının ülke ihtiyaçları açısından yetersiz olması sebebiyle bölümümüzden mezun olacak öğrencilerin, devlet ve özel kurumlarda iş bulma imkanları yüksektir. Sağlık sektörü içerisinde yeri oldukça önemli olan diyetisyenlerin genel olarak çalışma alanları: aile sağlığı merkezleri, okullar, diyaliz üniteleri, zayıflama merkezleri, oteller, huzurevleri, yemek fabrikaları, hava-deniz ulaşım, rehabilitasyon üniteleri, restoranlar ve uluslararası kuruluşlardır. Ayrıca, mezunlar akademisyenliğin yanı sıra; toplu beslenme yapılan kurumlarda, besin ve beslenmeyle ilgili özel veya kamu kuruluşlarında yönetici, araştırıcı ve eğitici olarak da çalışabilmektedirler.

Kişisel olarak da sizlerden gelen sorulara genel anlamda vermiş olduğumuz cevaplar, okulların sizlere sağlayacakları ile alakalıdır. Bu yüzden tercih edeceğiniz okulların isimlerini bir kenara ayırıp eğitim sonrası ve staj zamanlarında bu okullar sizlere neler katabilir bunlara dikkat etmenizde oldukça fazla fayda var.

Detaylı bilgi için tıklayınız!


 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..