Blog

İstinye Üniversitesi’nde Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Okumak

İstinye Üniversitesi’nde Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Okumak

Çoğumuz, Pokemon, Bugs Bunny, Taş Devri gibi çizgi filmler ve Buz Devri, Shrek, Oyuncak Hikayesi gibi animasyon filmler ile büyüdük. Hemen hemen hepimizin hayatının bir dönemi animasyon ile iç içe geçtir ve animasyon hayatımızın her döneminde artık yer almaktadır.

Animasyon, ABD, Kanada, Avrupa ve bazı Uzak Doğu ülkelerinde önemli ekonomik katkılar sağlarken son yıllarda ülkemizde de hızla gelişmeye başlamıştır.

Peki, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon bölümü nedir?

Bu bölümün mezunlarının iş olanakları nelerdir?

Hangi üniversitede bu bölümün eğitimini almalıyız? Gibi soruların cevaplarını hep beraber bulalım.

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Nedir?

Her türlü görsel efekt ve grafiğin içinde bulunduğu; sinema filmleri, bilgisayar ve mobil oyunlar, sağlık sektöründe ve mimarlık / şehir planlama canlandırmalarda kullanılan kullanılan 3 boyutlu ve 2 boyutlu haraketli – hareketsiz yapımların tamamını hazırlayabilen donanımlı tasarımcılarn yetiştiği bölümdür.

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümünün Çalışma Olanakları

İki yıllık olan bu bölümden mezun olan öğrenciler;

 • Reklamcılık sektöründe,
 • Oyun sektöründe,
 • Otomotiv sektöründe,
 • Televizyon ve sinema sektöründe,
 • İnşaat, mimarlık, iç mimarlık ve peyzaj sektöründe,
 • Şehir planlamada,
 • Kamu kurumlarında,
 • Dilerse freelance yani serbest bir bilgisayar destekli tasarım ve animasyon teknikeri olarak çalışabilir.

Ancak bu bölümde başarılı olabilmek için ; her meslekte olduğu gibi yaptğınız işi sevmeniz, yaratıcı olmanız, şekilleri tasarlayı çizebilme yeteneklerine sahip olmanız ve tabi ki de iyi bir eğitim almanız gerekmektedir.

Eğitim alacağınız kurum için sizlere bir önerimiz var!

25 yıllık bilgi birikimi ile, öğrencilerini her zaman bilimin ışığında aydınlık yarınlara taşımayı hedefleyen İstanbul İstinye Üniversitesi!

İstinye Üniversitesi’nde Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümü Okumak

İstinye Üniversitesi’nin deneyimli ve uzman akademik kadrosu ile öğrenciler, yaratıcı, sanatsal yönü kuvvetli, bilgisayar diline hakim, sektörün ihtiyaç duyduğu niteliklere sahip mezunlar olarak eğitimlerini tamamlar ve iş dünyasına atılırlar.

İstinye Üniversitesi’nde bilgisayar destekli tasarım ve animasyon bölümü okuyan öğrenciler, Prof. Dr. Çetin Kaya Koç önderliğinde Yapay Zeka Laboratuvarı’nda mühendislik bölümü ile beraber projeler geliştirme şansına da sahipler.

Aynı zamanda öğrencliler, sektörle iş birliği ofisinde şirket açabilmekte veya açılmış olan şirketlerde çalışarak kendilerini geliştime avantajına sahipler.

İstinye Üniversitesi’nin Avantajları

Öğrenci Kulüpleri

İstinye Üniversitesi, öğrencilerinin üniversite süreçlerinin dolu dolu geçmesini ve üniversite dönemlerinin en güzel anıları olmasını hedeflemekte.

Bundan dolayı İstinye Üniversitesi’nde; Kültür ve sanatla iç içe olabilir, öğrenci kulüpleri ile ders dışındaki  zamanınızı değerlendirebilirsiniz.

Şu anda aktif olarak devam eden 63 adet öğrenci kulübü vardır. Kendinize en uygun gördüğünüz öğrenci kulübüne katılabilirsiniz. Yer aldığınız kulüp ile etkinlikler organize ederek veya organize edilen etkinliklere katılarak zamanınızı değerlendirebilir aynı zamanda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Eğitim ve Seminerler

Öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri hem kendileri, hem de iş dünyası için önem arz etmekte. İstinye Üniversitesi bu konuda pek çok eğitim ve seminerler organize ederek kişisel gelişiminize katkıda bulunmayı hedefler.

 • Açılan Bazı Seminerler ve Eğitimler;
 • Etkili Sunum Yapma Semineri,
 • Zaman Yönetimi Semineri,
 • Sosyal Medya Eğitimi,
 • Mülakat Teknikleri Semineri,
 • İş Hayatına Hazırlık Eğitimleri gibi pek çok eğitim düzenlenmiştir ve düzenlenmeye devam etmektedir.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Özalp TORLAK

Özalp TORLAK

[email protected]

Yaşar Üniverstesi / Yazılım Mühendisliği

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

  Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..