Blog

istinye üniversitesi

İstinye Üniversitesi'nde Tıp Okumanın Avantajları!

Tıp Fakültesi'nde öğrenci olmak , birçok öğrencinin hayalidir. Zaten her yıl gözlemlendiği üzere birçok üniversitenin sayısal puanlar baz alındığında en yüksek puanla aldığı bölüm olarak dikkat çeker Tıp Fakülteleri. Peki tıp fakültesi öğrencisi olmak isteyen arkadaşlarımızın tercihleri arasında neler olmalı ?

Ülkemizde elbette bazı üniversiteler bazı konularda çok üst düze sıralara yükselmeyi başarmıştır. Ve bu üniversiteler haricinde birçok üniversitede yine bu bölümler söz konusu. ama üniversiteler baz alındığında artık eğitmen ekibin donanımlı olmasının yanında bir de ek olarak fakültelerde ortam ve imkanlar da oldukça önemlidir. Bu yüzden vakıf üniversiteleri oldukça fazla dikkat çekiyor. Bunlardan bir tanesi de İstinye Üniversitesi'dir.

İstinye Üniversitesi Tıp Fakültesi Konusunda Neden Bu Kadar İddialı?

İstinye Üniversitesi Tıp ve Sağlık konusunda neden bu kadar iddialıdır diye merak ediyorsanız açıklaması aynen şudur;

"İstinye Üniversitesi, "Liv Hospital”, “Medical Park " ve "VM Medical Park" olmak üzere üç ayrı hastane markasını tek çatı altında buluşturan MLP Care Grubu’nun 25 yıllık bilgi ve birikiminin devamı olarak, 21. Yüzyıl Anadolu Vakfı tarafından 23.04.2015 tarihinde kurulmuştur."

Açıklamasında gayet açık bir şekilde yer almaktadır. 

Tıp, meslek gerçekleri de hesaba katıldığında çok ciddi bir iştir. İnsan hayatı söz konusu olduğunda elbette herkesin aklına ilk olarak emin ellerde olmak gelir ve bunu da iyi bir eğitim ve imkanların harmanlanması ile sağlayabilirsiniz.

Son olarak, İstinye Üniversitesi'nde Tıp okumak isterseniz sizi iki farklı dil seçeneği karşılayacaktır. Dilerseniz İngilizce , dilerseniz de Türkçe Tıp eğitimi alabilirsiniz ve kariyerinize bu şekilde yön verebilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..