Blog

İtalya'nın En Başarılı 5 Üniversitesi!

İtalya'nın En Başarılı 5 Üniversitesi!

İtalya, bu ülkenin adını zikrettiğimizde dahi burnumuza makarna ve pizza kokusu geldiğine emin gibiyiz. Evet birçok lezzetin barındığı, birbirinden güzel mimari yapılara ev sahipliği yapmış, dünya tarihinin en köklü ülkelerinden bir tanesi olan İtalya eğitim konusunda da öğrencilerin cazibe merkezi halinde. Başta mimari ve hukuk alanında eğitim gören arkadaşlarımızın favori ülkeleri arasında yer alan bir ülke olan İtalya belki de sizlerin de hayal ettiği bir üniversite ülkesidir.

 


İşte otoritelere göre İtalya'nın en başarılı 5 üniversitesi! 
italya'nın en iyi 5 üniversitesi 1
Listemize geçmeden önce belirtmemiz gerekir ki o da listemizde iki adet 4. üniversite bulunuyor çünkü sıralamada ayrım yapabilecek kadar fark iki üniversite arasında yok denecek kadar az.

 


4- Padua Üniversitesi

Padua Üniversitesi, 1222 yılında bir hukuk fakültesi olarak kuruldu. İtalya'daki en eski ikinci üniversite ve dünyanın en eski beşinci üniversitesidir.

Üniversite 32 bölüm ve sekiz okuldan oluşur. Aynı zamanda bir üniversite hastanesi, bir müze ve 14 adet rezidans salonu bulunmaktadır.

Padua Üniversitesi, aynı zamanda Oxford ve Cambridge üniversitelerini, Heidelberg Üniversitesi, KU Leuven ve Salamanca Üniversitesi'ni de içeren Coimbra Grubu olarak bilinen tarihi araştırma üniversiteleri ağının bir parçasıdır.


4- Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi, 1996 yılında kurulmuş ve hareketli Milano kentinde bulunan genç bir kurumdur. Öğretim üç bölümden oluşmaktadır: tıp, felsefe ve psikoloji.

Vita-Salute San Raffaele'nin misyonu, insanların biyolojik, psikolojik ve ruhsal olarak benzersiz olduğu inancından yola çıkarak “insan nedir?” Anlamına gelen “Quid est homo?” Sorusuna cevap vermek.

2015 yılında, kurum Avrupa'nın en büyük özel hastane grubu olan Gruppo San Donato'nun bir parçası oldu.


italya'nın en iyi 5 üniversitesi 2

3- Bologna Üniversitesi

1088 yılında kurulan Bologna Üniversitesi'nin dünyanın ilk ve en eski üniversitesi olduğuna inanılıyor.

Bu üniversite saygın bir şekilde düzenlenir ve Bolonya, Cesena, Forli, Ravenna ve Rimini'deki kampüsleri ve Buenos Aires, Arjantin'deki uluslararası bir kampüsü vardır.

Bologna, operadan modern DJ'lere ve gruplara kadar birçok gece hayatı ve çok sayıda canlı müzik içermektedir.

Ayrıca, Bolonya Üniversitesi, Avrupa'nın yüksek öğretim sistemleri arasında işbirliği ve karşılaştırılabilirliği sağlamak amacıyla Avrupa ülkeleri arasında yapılan bir dizi anlaşma olan Bologna Sürecinden de sorumludur.

Üniversitenin uzun mezunlar listesi arasında pek çok papaz olan Canterbury'nin Başpiskoposu Thomas Beckett, Nobel ödüllü mucit ve mühendis Guglielmo Marconi ve hatta isimsiz markalarının kurucuları Enzo Ferrari ve Giorgio Armani bulunmaktadır.


2- Scuola Normale Superiore di Pisa

Scuola Normale Superiore di Pisa, Pisa Üniversitesi ve Sant’Anna İleri Araştırmalar Okulu ile birlikte, Pisa Üniversite Sisteminin bir parçasıdır.

Üniversite, 1810'da Paris'teki École Normale Supérieure'in bir dalı olarak kuruldu.

Hem beşeri bilimlerde hem de bilimlerde programlar sunar ve hala Pisa'nın orta merkezinde bulunan orijinal binası Palazzo della Carovana'dan çalışır.1- Sant’Anna İleri Araştırmalar Okulu - Pisa

Sant’Anna İleri Araştırmalar Okulu - Pisa, uygulamalı bilimler konusunda uzmanlaşmış bir devlet üniversitesidir.

Üniversitede sıkı bir giriş sınavı vardır ve eğer öğrenciler en iyi notları elde edebilir ve iki dilde yeterlilik gösterebilirlerse ücretsiz çalışabilirler. Sonuç olarak, öğrenci nüfusu üniversiteye devam eden 1.000'den az öğrenciyle çok azdır.

Sant’Anna İleri Araştırmalar Okulu, işletme bilimleri, ekonomi bilimleri, hukuk bilimleri, siyaset bilimleri, tarım bilimleri, tıp bilimleri, endüstri mühendisliği ve bilgi mühendisliği alanlarında derece sunmaktadır.

 

Avustralya'da Eğitim Hakkında Bunları Biliyor muydunuz?
Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..