Blog

Japonya'da Yüksek Lisans Yapmanız İçin Geçerli 5 Sebep!

Japonya'da Yüksek Lisans Yapmanız İçin Geçerli 5 Sebep!

Suşi, karaoke ve mermi trenleri, Japonya'yı düşündüğünüzde akla ilk gelenler arasında yer almakla birlikte, kültürel açıdan zengin ve teknolojik olarak gelişmiş bir ulusun uluslararası öğrenciler için arzulanan bir destinasyon olmasının nedenleri arasında uzun bir liste var. Japonya'da okumanın, dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler için ömür boyu bir kez fırsat sunmasının beş nedenini öğrenmek için okumaya devam edin. Burada Japonya'da okumak hakkında daha fazla bilgi edinin.
 


1- Birinci sınıf eğitimin bir parçası olacaksınız.

Japonya'nın bildiği en son yenilik kendiliğinden gerçekleşmedi. Araştırma ve geliştirmeye adanmış zorlu bir yüksek eğitim sistemi arkasında duruyor. Daha fazla kanıt mı ihtiyacınız var? Japonya, olağanüstü akademik geleneği sayesinde Asya’nın en fazla sayıda Nobel ödülü kazananı ile övünmektedir.

Bu yılın başlarında, Japonya, Times Higher Education’ın Asya Üniversite Sıralamasında Tokyo Üniversitesi’ne giden birinci sınıf övünme haklarıyla - ilk 100 noktada 20’ye çıkacak yüksek eğitim güçlerinden kaynaklanan zorluklarla mücadele etti. Öğretim ve araştırmadan bilgi aktarımına ve uluslararası görünüme kadar her şeye dayanan önlemlerle, Japonya’nın bir yüksek öğretim gücü olarak baskınlığı iyi bilinmektedir.

Japonya'da Yüksek Lisans Yapmanız İçin Geçerli 5 Sebep! 1

Seçilecek yaklaşık 780 üniversitenin yanı sıra uzman meslek kuruluşları ile birlikte uluslararası öğrenciler için akademik seçenekler neredeyse sınırsızdır. Yokohama Ulusal Üniversitesi, Japonya Uluslararası Üniversitesi, Waseda Business School, APU Japan, Doshisha Business School, NUCB Yüksek Okulu, Hitotsubashi ICS, Globis Üniversitesi ve Keio Business School hakkında daha fazla bilgi edinin.

 


2- Okullar ve üniversiteler tarafından memnuniyetle karşılanır ve arzulanırsınız.

Japonya, ekonomik büyümeyi desteklemenin bir aracı olarak eğitime giderek daha fazla önem veriyor ve uluslararasılaşma, yükseköğretim reformları arasında yüke önderlik ediyor.

Mayıs 2012 itibariyle, Japonya'da 140.000'in altında uluslararası öğrenci vardı ve Global 30 girişimi nedeniyle bu sayının önümüzdeki 16 yıl boyunca yükselmesi bekleniyor. Japon ulusal üniversitelerinden oluşan bir kolektif tarafından verilen bu söz, 2020 yılına kadar Japonya'da okumak için dünyanın dört bir yanından 300.000 öğrenciyi çekmeyi hedefliyor - bu da sonuçta ülkenin tüm öğrenci grubunun yüzde 10'unu oluşturuyor.
 

Bu amaçla, üniversiteler, uluslararası bir öğrenci için tüm durakları bırakıyor, basitleştirilmiş bir başvuru süreci ile başlıyor, çalışma deneyimi boyunca devam ediyor ve iş takibi ile sonuçlanıyor. Küresel yetenekleri çekmek için tasarlanan diğer önlemler arasında, Japonya’nın geleneksel akademik başlangıç ​​ayı olan Nisan ayının aksine, öğrencilerin Eylül’de başlamalarına izin verilmesi; daha fazla ödevin İngilizce öğretilmesini sağlamak; küresel öğretim elemanlarının işe alımı; ve hem gelen hem de giden uluslararası değişim programlarını teşvik etmek. Japonya'da bulunan Lisans ve Yüksek Lisans programları hakkında daha fazla bilgi edinin.

 


3- İş piyasasında gerçekten değerli olacaksınız.

Ancak uluslararası öğrenciler sınıfta henüz aranmıyor. Yeni bir New York Times makalesinde, Japon şirketleri tarafından daha küresel bir iş temsili için uluslararası yetenekler kazanma yönünde yeni bir baskı tartışıldı. Japon olmayan üniversite mezunları nasıl aranıyor? 800'den fazla Japon firmasının araştırmasında, neredeyse yüzde 50'si Japon olmayan bir üniversite mezunu havuzundan işe alım yapmayı planlıyor. Birçoğunun bile yüzde 10 kotası var.

Japonya'da Yüksek Lisans Yapmanız İçin Geçerli 5 Sebep! 2

Japon olmayan işçiler, daha çeşitli, küresel bir işgücüne yönelttikleri için Japonya'da bir prime sahip olsalar da, yabancı adayların, beraberinde getirilen görgü kuralları ile birlikte, sıkı Japon iş arama sürecinden geçmeleri gerekir. Yurt dışında okumak, kapıları açan gelenek ve davranışlarla ilgili değerli deneyimler sunar. Japonya'da işletme dereceleri hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

 


4- Hem ders çalışabilir hem de tasarruf edebilirsiniz.

Japonya'nın yaşamak için pahalı bir yer olduğu doğru olsa da, makul bir fiyata iyi bir eğitim almanın birçok yolu vardır. Yaşam maliyetleri yüksek olsa da, eğitim ücretleri nispeten ucuz - özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere'dekilere karşı. Ayrıca, yabancı öğrenciler için bir öğrenim ücreti muafiyeti programı, hükümetten, özel üniversitelerden, vakıflardan ve her seviyede uluslararası öğrenciyi desteklemek için tasarlanan kurumlardan ve tüm akademik disiplinlerden çok sayıda burs imkânı sağlaması gibi, finansal baskıyı hafifletmekte uzun bir yol kat etmektedir. . Öğrencilerin Tasarruf İpuçları hakkında daha fazla bilgi edinin.

 


5- İnanılmaz kültürel deneyimler yaşayacaksınız.

Büyüleyici ve tamamen farklı bir yaşam biçimine bir bakış açısı bekliyorsanız, Japonya'dan başka bir yere bakmayın. Ne de olsa, kaç başka ülke Pikachu ve haiku'nun doğum yeri olduğunu iddia edebilir? Japon kültürü, eski ile yeninin bir araya getirildiği uyumlu bir toplum için zıt unsurları birleştiriyor. Gelenekselden en ileri seviyeye kadar, öğrenciler olağanüstü bir yerde 2.000 yıllık kültür ve tarihe maruz kalıyorlar

Japonya'da Yüksek Lisans Yapmanız İçin Geçerli 5 Sebep! 4

Japonya, yılın dört mevsiminde dünyanın en nefes kesici doğal arazisine ev sahipliği yapıyor. Haiku ayeti, ülkenin çarpıcı mevsimlerinden doğdu ve bugün toprakların farklı ve olağanüstü güzelliğinin bir kanıtı olarak sona erdi. Farklı ve sıra dışı olanlardan bahsedersek, mutfağından bahsetmeden Japonya'nın hiçbir tartışması bitmez. Suşi ve sashimi'den ramen ve soba'ya kadar Japonya'da yaşam, başka hiçbir şeye benzemeyen bir epicurean macera sunuyor.

 

Girişimleriniz sizi Japonya'da nereye götürürse götürsün, bunu dünyanın en güvenli ülkelerinden birinde olduğunuzu bilmenin verdiği rahatlıkla yapabilirsiniz. Düşük suç oranlarından olağanüstü toplu taşıma araçlarına ve gelişmiş tıbbi teknolojiye kadar, Japonya, rahatlığı sanat biçimine dönüştürdü.

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..