Blog

Japonya'nın En İyi 6 Üniversitesi!

Japonya'nın En İyi 6 Üniversitesi!

 

Kyoto Üniversitesi, 2019 Kere Yüksek Öğrenim Japonya Üniversite Sıralamasında birinciliği aldı.

Sıralamalar, üçüncü yıllarında, Japon eğitim şirketi Benesse ile ortaklaşa üretildi.

Japon Üniversite Sıralaması, 16 performans göstergesini kapsayan dört geniş "sütun" (kaynaklar, katılım, sonuçlar ve çevre) esas alınarak hesaplanmaktadır. DÜNYA Üniversite Sıralamasından farklıdır, çünkü araştırma verisi yerine kurumların öğrencilere sunduğu şeylere odaklanırlar. Japon sıralamalarının tam metodolojisini okumak için buraya tıklayın.

Bu yıl THE ayrıca öğrencilerin üniversitelerinde öğretmenlik hakkında ne düşündüklerini bulmak için Japonya Öğrenci Anketi'ndeki yedi sorudan gelen yanıtları kullandı. Anket Japonya genelinde 400'den fazla üniversiteden 37.000 öğrenci tarafından tamamlandı. Anket ve içerilen sorular hakkında çoğu bilgi burada bulunabilir.

Japonya, bir teknolojik inovasyon ülkesi kimliği ile birlikte eski gelenekleri başarıyla koruyan bir ülkedir. Bu karşıtlık, ülkedeki yüksek öğretim kurumlarında, Japon kültürlerini ve değerlerini korurken araştırma çıktılarını ve uluslararası tanıtımlarını geliştirdikleri için de görülebilir.

 

Japonya'daki en iyi altı üniversite

En iyi 150’deki üniversiteleri görmek için aşağı kaydırın
 


1- Kyoto Üniversitesi
Kyoto Üniversitesi 1
Kyoto Üniversitesi, Yoshida, Uji ve Katsura'daki üç kampüste yayılmıştır. Japonya'nın en eski üniversitelerinden biridir ve sürekli olarak Asya'da sıralanır.

Kyoto'da yaklaşık 22.000 öğrenci, 10 fakülte, 19 yüksek okul, 13 araştırma kurumu ve 21 araştırma ve eğitim merkezi bulunmaktadır.

Üniversite başlangıçta hukuk, tıp, mektuplar ve bilim ve mühendislik fakültelerinden oluşuyordu. İki yıl içinde, üniversite bir kütüphane ve bir hastane açtı. Daha sonra ekonomi, tarım ve beşeri bilimler fakülteleri kurdu ve ilk yüksek lisans okulu 20. yüzyılın ortalarında başlatıldı.

Kurum, 10 Nobel ödülü sahibi, iki Field madalyası ve bir Gauss ödülü kazanan olmak üzere birçok başarılı araştırmacı üretti.
 


2- Tokyo Üniversitesi
Tokyo Üniversitesi 2
Tokyo Üniversitesi, 1877'de kurulduğunda Japonya'daki ilk ulusal üniversite oldu.

Akademik yelpazede dersler vermektedir ve şu anda 10 fakülte, 15 lisansüstü okul, 11 bağlı araştırma enstitüsü (İleri Bilim ve Teknoloji Araştırma Merkezi dahil), 13 üniversite çapında merkez, üç kütüphane ve ileri çalışma için iki enstitü bulunmaktadır.

Öğrencilere Hongo, Komaba ve Kashiwa'daki üç ana kampüste ders verilmektedir, ancak Japonya genelindeki üniversite ile ilgili tesisler bulunmaktadır. Üniversite, öğrencilerin seçtikleri ana dalını incelemek için başka bir kampüse geçmeden önce ilk iki yıllarında bir kampüste liberal sanatlar eğitimini takip etmeleri konusunda alışılmadık bir kurs yapısına sahiptir.

Kampüsler, bir tapınak kasabası olan Yanesen ve müzeleri ve kiraz çiçekleri ile Ueno Parkı dahil olmak üzere Tokyo'nun kültürel cazibe merkezlerinin çoğuna yakındır. Kampüsler ayrıca başkentin merkezine iyi ulaşım bağlantılarına sahiptir.
 


3- Tohoku Üniversitesi
Tohoku Üniversitesi 3
Tohoku Üniversitesi'nin tesislerinin çoğu, Sendai şehrinin eski savaş alanları etrafında ve içinde inşa edilmiştir.

1913 yılında, Tohoku, Japonya’daki ilk üniversitesi olan 1911’de atanan kız öğrenci adaylarını eğitim bakan yardımcısı Masataro Sawayanagi’ne kabul eden ilk üniversite oldu. Tohoku ayrıca, Japonya'da yabancı uyruklu öğrencileri kabul eden ilk üniversitedir.

2009 yılında, Tohoku Üniversitesi, Japon hükümeti tarafından uluslararası düzeyde yüksek öğrenim sağlamaya katkıda bulunmak için seçilen 13 üniversiteden biriydi ve üniversite, çoğunlukla İngilizce olarak öğretilen bir dizi lisans programı başlattı.
 


4- Kyushu Üniversitesi
Kyushu Üniversitesi 4
Kyushu Üniversitesi bu yıl, bir önceki yıla göre beşinci sıradan bu yıl dördüncü sırayı aldı.

Üniversitenin dünyanın her yerinden uluslararası öğrencileri var. Yabancı uyruklu öğrenci sayısı her geçen yıl artmaya devam ediyor.

Kyushu Üniversitesi Müzesi'nde belgeler, arkeolojik eserler ve 4 milyondan fazla örnek içeren bir böcek koleksiyonu içeren 7.5 milyon ürün var.
 


5- Hokkaido Üniversitesi
Hokkaido Üniversitesi 5
Hokkaido Üniversitesi 1876 yılında kurulmuş ve Hokkaido, Sapporo'da bulunmaktadır. Ülkenin en iyi yüksek öğretim veya araştırma enstitüleri olarak kurulan İmparatorluk Üniversitelerinin bir üyesidir.

14 fakülte ve 22 yüksek lisans okulu bulunmaktadır. Üniversite aynı zamanda ziraat, kimya bilimleri ve mühendislik, mühendislik, çevre bilimleri, yaşam bilimleri, fen bilimleri ve veteriner hekimliği alanlarında İngilizce yüksek lisans programları sunmaktadır.

Üniversitenin Japonya'da iki kampüsü vardır - Sapporo ve Hakodate - Seul, Helsinki, Pekin, Lusaka, Bandung, Quezon City ve Kamphaeng Saen'deki yurtdışı ofisleri.
 


6- Nagoya Üniversitesi
Nagoya Üniversitesi 5
Nagoya University, Nagoya'daki Chikusa-ku'da yer almaktadır.

Öğrencilerin çoğu Tokai bölgesinden geliyor, ancak öğrencilerin büyük bir kısmı Japonya'nın her yerinden geliyor. Ayrıca 78 ülkeden 1300'den fazla uluslararası öğrenci bulunmaktadır.

Üniversite Japonya'da en seçici olanlardan biri ve giriş sınavı en zorlarından biri olarak kabul ediliyor.

Peki Türkiye'nin En İyi 15 Üniversitesi Hangisi ? HEMEN OKU !
Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..