Blog

John Wick Efsanesi Yeniden Sinemalarda! Filme Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler!

John Wick Efsanesi Yeniden Sinemalarda! Filme Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler!

Sinema salonlarında fırtınaların birer birer koptuğu son günlerde bir başka efsane yapım daha sinemalarda yerini aldı ve o da "John Wick Parabellum". Bu filmi efsane yapan şey hiç kuşkusuz ki Keanu Reeves'in bu karaktere özgü yaratmış olduğu krallıktır diyebiliriz.

Kısaca filmin konusundan bahsetmemiz gerekirse ,John Wick: Parabellum filmi; gizli suikastçı birliğinden atılan John Wick'in, kellesi karşılığında ödül almak için peşine düşen suikastçılara karşı verdiği mücadeleyi konu alıyor ki hatırlarsanız bir önceki filmin sonunda John'un sadece 1 saati vardır. John Wick iki nedenden ötürü firaridir. Kellesi üzerine 14 milyon dolarlık açık sözleşme konulmuştur ve temel bir kuralı ihlal etmiştir; Continental Hotel'de birini öldürmüştür. Kurbanı ise açık kontratı sunan Yüksek Masa üyesidir. İşi bitmiş olması gereken John'a otelin yöneticisi Winston tarafından bir saatlik bir kaçış süresi verilir. Ardından üyeliği iptal edilecek, tüm hizmetlerden men edilecek ve diğer üyelerle iletişimi kesilecektir. John'un New York City'den kaçma mücadelesinde güvenebileceği tek şey servis endüstrisidir.

Filmin konusundan da bahsettikten sonra bir de eğitim hayatları konusunda filmimizin karakterlerini inceleyelim.

 John Wick: Parabellum oyuncuları hangi okullardan mezun?

1- Asia Kate Dillon
John wick: Parabellum oyuncuları 1

Filmin en tehlikeli karakterlerinden "the adjuticator" ı olarak karşımıza çıkan Dillon AMDA  (The American Musical and Dramatic Academy) mezunu.

 


2- Lance Reddick
John wick: Parabellum oyuncuları 2
Filmin en sevilen karakterlerinden biri olan ve 3 filmdir Continental Hotel'in resepsiyonunda bizi karşılayan Charon'u canlandıran Reddick ilk olarak Yale School of Drama hemen ardından da Eastman School of Music'ten mezun olmuştur.

 


3- Mark Dacascos
John wick: Parabellum oyuncuları 3Dövüş filmlerinin efsanelerinden bir tanesi olan Mark Dacascos filmde Zero olarak karşımıza çıkıyor. Kendisi Portlan Eyalet Üniversitesi mezunu.

 


4- Anjelica Huston
John wick: Parabellum oyuncuları 4
Efsane aktörlerden Huston filmde de yine etkili bir karakteri "The director" 'ı canlandırıyor. Bakalım adamımız Wick'e yardımcı olacak mı? Kendisi St Mary's Town and Country School mezunu.

 


5- Ian McShane
John wick: Parabellum oyuncuları 5
Ian McShane, Continental Hotel'in sahibi, aynı zamanda yüksek masa üyelerinden Winston'a hayat veriyor. Bir önceki filmin sonunda John'a verdiği süre kendisine yardımcı olmuştu, bakalım bu kez nasıl bir ortak paydada buluşacaklar. Kendisi Royal Academy of Dramatic Art mezunu.

 


6- Laurence Fishburn
John wick: Parabellum oyuncuları 6
Keanu Reeves ile birlikte en son Matrix serisinde gördüğümüz ve daha sonra John Wick 2'de tekrar biraraya gelen ikili bizleri epey mutlu etmişti. Fishburn bu filmde de karşımıza Bowery King olarak çıkıyor. Kendisi Talent Unlimited School mezunu.

 


7- Halle Berry
John wick: Parabellum oyuncuları 7
Uzun yıllardır Hollywood'un en güzel ve en yetenekleri kadın aktörlerinden bir tanesi olan Berry John Wick serisine merhaba dedi. Kendisini Sofia olarak izleyeceğiz. Oscar ödüllü Berry Cuyahoga Community College mezunu.

 


8- Keanu Reeves
John wick: Parabellum oyuncuları 8

Ve sıra geldi ana kahramanımız John Wick'e hayat veren usta oyuncu Keanu Reeves'e. Etobicoke School of the Arts mezunu olan başarılı oyuncu bu filmde de yüzlerce kişiye meydan okuyor. Sizlere tavsiyemiz bu filmi kaçırmamanız olabilir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..