Blog

Jurassic World : Yıkılmış Krallık

Jurassic World : Yıkılmış Krallık Filmi Oyuncuları Hangi Üniversitelerden Mezun?

Efsane film serilerinden bir tanesi olanJurassic Park’ın devam filmi olan Jurassic World 2 Fallen Kingdom “Yıkılmış Krallık”sinemalarda izlenme rekorları kırarken hala izlemediyseniz sizlere tavsiye etmeye geldik.

Jurassic World 2
Öncelikle belirtmem gerekir ki, belki de uzun yıllar ara verildikten sonra devamı getirilen seriler arasında kesinlikle en başarılısı Jurassic World olmuştur diyebilirim. Bu yüzden ilk filmde park içerisinde sigortaları açmaya giden arkadaşın sahnesini izlerken ne kadar çok gerildiyseniz bu filmin ilk sahnesinden itibaren gerileceğinizin garantisini sizlere verebilirim.


Evet bu başarılı yapım hakkında sizlere ipuçları vermeden filmin karakterlerinin eğitim geçmişleri hakkında sizlere güzel bir liste hazırladık

Jurassic World 2 Oyuncularının Eğitim Geçmişleri

Bryce Dallas Howard
bryce dallas howard
Filmde Claire Dearing karakterini canlandırıyor ve başrollerde Chris Pratt’e eşlik ediyor. Kendisi Tisch Sanat okulu ve aynı zamanda Stella Adler Konservatuarından mezun.

Chris Pratt
chris pratt
Dinozor eğitmeni Nick Van Owen Grady karakterine hayat veren Pratt Lake Stevens mezunu ve ek olarak oyunculuk ve mizah eğitimi almış ki bu yüzden birçok sahnesinde gülümsetebiliyor.

B.D. Wong
bd-wong
Filmde kötü bilimadamı Henry Wu’ya hayat veriyor ve kendisi San Francisco Eyalet Üniversitesi mezunu

Jeff Goldblum
jeff goldblum
Yılların eskitemediği ve birçok filmde kendisini gördüğümüz ama bir türlü ismini hatırlayamadığımız Jeff Glodblum, belki de serinin ilk filminden itibaren ekipte yer alan isimlerden bir tanesidir ve kendisini Dr. Ian Malcolm olarak izliyoruz. Usta aktör Neighborhood Playhouse mezunu.

Justice Smith
Justice Smith
Ekibin veri analisti ve en ürkek karakteri olan Franklin Web’e hayat veren smith Orange County School of Arts mezunu

Daniella Pineda
Daniella Pineda
Filmde en can alıcı rollerden bir tanesine hayat veren Pineda Ken Wheatley olarak bizi selamlıyor ve kendisi Mills Koleji Sahne Sanatları mezunu

James Cromwell
James Cromwell
78 yaşındaki usta aktör  Carnegie Mellon üniversitesi Mezunu ve HB Studio’da da yine sinema üzerine eğitim görmüş bir isim. Kendisi sayısız başyapıtta yer almış bir isim olup bu filmde de adanın kurucularından biri olan Benjamin Lockwood’a hayat veriyor.

Toby Jones
Toby Jones
Sinir bozucu karakterler arasında bir numarada yer alan para babası Wheaton’ı canlandıran Jones Manchester Üniversitesi 1989 mezunu ve hemen ardından L’Ecole Internationale de Theatre Jacques Lecoq’da da 1989-1991 yıllarında sahne sanatları eğitimi de almıştır.

Rafe Spall

Rafe Spall
Filmin kötü karakteri Mills’e hayata veren Spall Haberdashers’ Aske’s Hatcham College mezunudur.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..