Blog

Kağıt Toplamaktan Dünya Şampiyonluğuna Uzanan Başarı Hikayesi! "Kadir Dalkıran"

Kağıt Toplamaktan Dünya Şampiyonluğuna Uzanan Başarı Hikayesi! "Kadir Dalkıran"

Şartlar elverişli olduğunda başarıyı elde edenlere her zaman tebrikler yağdırırız, bir de şartları elverişsiz olmasına rağmen hedefinden vazgeçmeyen insanlar görürsek, o zaman işte helal olsun deriz.

Kadir Dalkıran, henüz 18 yaşında iken ailesi ve ilkokula giden kardeşlerine yardımcı olabilmek için eğitimine ara vermek durumunda kalmış ve kağıt toplayarak geçimini sağlamaya çalışmış bir birey olarak hayatına devam etmiş ama hayallerini hiçbir zaman ertelememiş olan bir gençtir. Çünkü kendisi kağıt toplayıp ailesine yardım ederken, diğer yandan da hayalinin peşinden gitti ve başarılması imkansız bir işe imza attı.

 O artık bir Dünya şampiyonu!
o artık bir dünya şampiyona "kadir dalkıran"
Kadir Dalkıran karma dövüş sanatları sporu ya da bilinen adıyla MMA'ye karşı sahip olduğu tutkusunun üzerine gidip antrenmanlarını aksatmadan yaparak karma dövüş sanatlarında 7 kez Türkiye şampiyonluğu kazandı. Kadir Dalkıran, 2016'da 30 ülkeden 1000 sporcunun katıldığı MMA Dünya Şampiyonası'nda da Rus rakibini yenerek birincilik kürsüsüne çıktı.

Zor şartlar altında çalışarak hem ailesine destek olan hem de spor hayatını sürdüren Kadir Dalkıran, sponsor desteği istediğini belirtmişti. Neticede bu tür sporlarda sadece antrenman değil, beslenme de oldukça önemli, dinlenme de ve Kadir bu konuda şampiyon olmasına rağmen uzun süre sıkıntı yaşıyordu. Hatta kendisine verilen sözlerin tutulmaması konusu da kendisini epey sarsmıştı.
 


Yeni müsabakalarında Sadettin Saran sponsor oldu!
kağıt toplamaktan dünya şampiyonluğuna giden yol "kadir dalkıran"Kadir Dalkıran'la ilgili haberleri takip eden iş adamı Sadettin Saran, genç sporcuya destek çıktı. Dalkıran, Saran Group'un sahibi olduğu televizyon kanalı S Sport'un sponsorluğunda, Dubai'de düzenlenecek olan 'ACB 81 DUBAİ' organizasyonda Türkiye'yi temsil edecek. Yarın İngiliz vatandaşı Shoaib Yousaf ile karşılaşacak MMA Federasyonu Lisanslı Sporcusu Kadir Dalkıran, antrenörü İbrahim Yıldız ile Dubai'ye gitti. Sadettin Saran'ın umut olduğu şampiyon sporcu böylece 5'inci kez profesyonel maçına çıkmış olacak. Çıktığı maçlarda yenilgisi olmayan sporcunun Dubai'den de galibiyetle dönmesi bekleniyor.

MMA Federasyonu Başkanı Ali Arık ise yaptığı açıklamada Sadettin Saran'a teşekkür etti. Arık, "Kadir'e çok güveniyoruz. Yolu çok açık ve çok başarılı bir sporcu. Buradan da galibiyetle döneceğine inanıyoruz. Sadettin Saran'a da çok teşekkür ediyoruz. Diğer iş adamlarımıza da örnek olmasını diliyoruz" dedi.
 Ferman Akgül'ün Düş Sırtında klibinde tanıdık!

Kadir Dalkıran kardeşimizin bu başarısından ise ne yazık ki bir yayında haberdar olmak yerine tüm ülke MaNga'nın solisti olan Ferman Akgül'ün solo albüm çalışması "Düş Sırtında" adlı şarkının klibinde haberdar olmuş olduk.

kağıt toplamaktan dünya şampiyonluğuna giden yol "kadir dalkıran" 2
Univerlist ekibi olarak bu tür durumların önüne elbette geçemeyiz ama Kadir gibi yetenekli arkadaşlarımızın maddi olumsuzluklar neticesi ve çalışma zorunlulukları arasında okullarına ara vermek zorunda kalmaları yerine yetenek ve başarıları ile üniversitelerde burslu okuma imkanına sahip olmalarını istiyoruz. Emin olun o zaman Kadir gibi genç yetenekler daha fazla çıkacak, onlar daha başarılı olacak ve tüm dünya onları duyacak!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..