Blog

Kanada'nın En Başarılı 5 Üniversitesi!

Kanada'nın En Başarılı 5 Üniversitesi!

Dünya'nın en huzurlu ülkelerinden bir tanesi olarak adlandırılan ve Kuzey Amerika'da yer alan 
beyaz ülke Kanada'da öğrenim görmek istiyorsanız eğer bu yazımız tam da size göre.

2020 yılı listeleri gösteriyor ki, Kanada'da bu yılın en başarılı 5 üniversitesi aynen şöyle;


5- Montréal Üniversitesi

montreal üniversitesiFransızca konuşulan Université de Montréal, Kanada'daki en iyi üniversiteler arasında bir yer alırken, bu yıl dünyadaki 12 yer arasında 137. sıradadır. Aslen 1878'de Université Laval'ın bir uydu kampüsü olarak kurulan şu anda bağlı okullardakiler de dahil olmak üzere yaklaşık 66.768 öğrencisi var.
 


4- Alberta Üniversitesi
alberta üniversitesi
Alberta Üniversitesi, bu yıl dünyada 113. sırada yer alan dört yerle ancak Kanada'daki en iyi üniversiteler arasında dördüncü olmaya devam ediyor. Üniversite çoğunlukla Edmonton'da bulunmaktadır, ancak yıllık brüt yerli ürününün (GSYH) yüzde beşini katkıda bulunan Alberta eyaleti için büyük bir ekonomik itici güçtür.
 


3- British Columbia University
british colombia university

Ayrıca şu an 51. sıradaki dört yerden aşağıya inen British Columbia Üniversitesi, Vancouver’da iki ana kampüsü ve Kanada’nın en batı eyaleti olan British Columbia’da Kelowna’nın iki kampüsüne sahiptir. Halen yaklaşık 16.200 uluslararası öğrenci olmak üzere yaklaşık 65.000 öğrencisi vardır.
 


2- McGill Üniversitesi
McGill Üniversitesi
McGill University, bu yıl ABD’nin 35’inde ABD’nin Kaliforniya Üniversitesi’yle birlikte Los Angeles’a (UCLA) katıldı ve uluslararası öğrenci göstergesine göre uluslararası öğrenci göstergesinin yüzdesini gösteren tüm dünyadaki Kanada üniversitelerinin en iyi skorunu aldı. 40.000 öğrenci nüfusunun kabaca yüzde 25'i.
 


1- Toronto Üniversitesi
Toronto Üniversitesi
Ve son olarak, Kanada'daki en iyi üniversiteler arasında ilk sırada yer alan Toronto Üniversitesi, bu yıl Avustralya Ulusal Üniversitesi ile birlikte 29. sırada yer almak için bu yıl bir yerleşti. Ülkedeki en üst sıradaki kurumdan bekleyebileceğiniz gibi, sırasıyla 17. ve 27. sırada, akademik ve işveren itibar göstergeleri için Kanada'da en yüksek puanları almıştır.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..