Blog

univerlist - Kırıkkale'de öğrenci olmak!

Kırıkkale'de Öğrenci Olmak!

Kırıkkale , İç Anadolu Bölgemizde yer alan bir ilimizdir ve gelin hep birlikte Kırıkkale'yi tanıyalım!

  Kırıkkale ili ılıman iklim kuşağında yer almaktadır. Ancak bulunduğu alanın denizden uzak oluşu, günlük sıcaklık farkının bozkır olmasından dolayı değişmelere uğraması gibi nedenlerle iklim karasallaşmaktadır. Kırıkkale nüfusu 2017 yılına göre 278.749'dir. Bu nüfus, 139.602 erkek ve 139.147 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,08 erkek, %49,92 kadındır.

 

Ulaşımı;

univerlist - Kırıkkale'de öğrenci olmak! 1

  Kara yolu ve demir yolu ulaşımında önemli bir merkezde bulunan Kırıkkale, şehir içi toplu ulaşım özel halk otobüsleri ve minibüslerle tüm ilçelere kolaylıkla sağlanmaktadır. Kırıkkale merkezden kalkan minibüsler, Kırıkkale Üniversitesi’ne karşılıklı sefer düzenleyerek öğrencileri taşımaktadır. Minibüslerden bazıları Kırıkkale otogara da uğrayarak otobüs ile şehre gelen öğrencileri üniversiteye ulaştırmaktadır. Akşam 22.00’dan sonra minibüs ve otobüs seferleri yapılmadığı için şehir içi ulaşımda taksiler tercih edilmektedir. Kırıkkale minibüs ücretleri; tam: 2,25 –öğrenci: 2.00 tl

 

Gece Hayatı ve Festivalleri;

univerlist - Kırıkkale'de öğrenci olmak! 2

  İlimizin nüfusu az olması, Gelişmemiş olması ve kentin mütedeyyin kimliğinden dolayı gece hayatı pek parlak değildir. Burada karanlık çökünce herkes evine çekilir. Daha çok eş dost ziyareti yapılır. Çok az sayıda diğer eğlence merkezleri ve kafe bulunur. KARAKEÇİLİ ULUSLARARASI KÜLTÜR ŞENLİĞİ ve KARAKEÇİLİ ULUSLARARASI KÜLTÜR ŞENLİĞİ Kırıkkale’deki festivallerdir. 

 

Gezilecek 5 Popüler Yeri;

univerlist - Kırıkkale'de öğrenci olmak! 3  

•Celal Bayar Parkı

•Kırıkkale Kent Ormanı

•Koçubaba Cami ve Türbesi

•Karaahmetli Tabiat Parkı

•Lunapark

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Orhan Erbaş

Orhan Erbaş

[email protected]

Full Stack Developer

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..