Blog

konya gıda ve tarım

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak!

Bilgiyi ürüne döndürme , teknoloji transferi ve üretime dayalı kalkınma durumu bir ülkenin refah seviyesin, belirler.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, gıda ve tarım konusunda Türkiye’nin yaşadığı problemleri ortadan kaldırmak adına tamamen amaca yönelik eleman ve teknoloji üretmeyi amaçlayarak kurulmuş bir üniversitedir.

Kaliteli ürün üretmek, ürünlerin pazara çıkartılması ve üstün teknolojiler üreterek kalitenin artmasını amaçlayan bir eğitim anlayışı ile kurulmuş bir vakıf üniversitesi olan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, bu konuda ciddi anlamda çalışmalar gerçekleştirmeyi amaç edinmiştir.

Vakıf üniversitesi kategorisinde bulunuyor olmasına rağmen kontenjan sayıları konusunda oldukça nettir. Kasıtlı olarak sınırlı sayıda tutulan kontenjanlar ile hem öğrenciler arasından doğru seçimleri yapmayı amaçlıyor hem de aralarından birçok öğrenciyi de iş bulma konusunda destekliyorlar.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi amaç uğruna kurulmuş bir üniversite olduğu için öncü olmasının yanısıra tamamen çözümler üretebilecek isimleri üniversitenin kurulmasında büyük pay sahibi olan Torku ve Konya Şeker firmaları bünyesinde iş olanağı da sağlamaktadır.


Global anlamda başarılı işler gerçekleştiren Torku ve Konya Şeker’in bu atılımı, üretime ve tarıma dayalı sorunları çözüp kalkınmayı kalıcı hale getirir.

Az sayıda öğrencisi ile özel eğitim veren üniversite, öğrenciler arasında gerçekleştirilen vakıf üniversiteleri memnuniyet araştırmasında da en üst sıralarda yer almaktadır. Bu memnuniyeti sağlamak öğrencilere yaptıkları yatırımın yanısıra vermiş oldukları ayrıcalıklı eğitimden de geçmektedir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..