Blog

Kullanılmayan Araç Lastiklerinden Doğan Girişim Sahibi : Amarildo Silva

Kullanılmayan Araç Lastiklerinden Doğan Girişim Sahibi : Amarildo Silva

Girişimcilik , her zaman görülmeyeni görenlerin yolu olmuştur. Çünkü bir eksikliği keşfedip onlara alternatif çözümler üretebilecek kadar geniş bir perspektife sahiplerdir. Ve geniş perspektife sahip insanlardan bir tanesi sayesinde hayvanlar artık rahat rahat yatabiliyor. 

Amarildo  Silva , sanat ve sosyal faydayı harmanlayarak muhteşem bir işe imza atmış ki bu iş kullanılmayan araç lastiklerinden başlayıp sevimli hayvan dostlarımıza kadar uzanıyor!

Hayal gücü yüksek olan insanlar , dünyayı daha farklı bir yer haline getirebiliyorlar ve bunun en somut örneklerinden bir tanesi de Amarildo Silva'dır diyebiliriz, çünkü işlev yitimi yaşamış olan lastiklerden hayvanlara yatak yapıyor ve her yatakta tasarımları değiştirerek yaratıcı işler de ortaya çıkartmayı başarıyor. Ve belki de en güzel yanı , sanatçı bu girişiminde kazanç elde etmeyi amaçlamıyor.
 

Brezilyalı sanatçı 6 aylık uzun ve yorucu bir maratonun ardından artık kullanılmayan eski araç lastiklerini kediler ve köpekler için konforlu ve şık yataklara dönüştürmenin formülünü geliştirdi. Üstelik her geçen gün bu yatakların sayısını artırmaya devam ediyor.

Amarildo, 2017 yılında yaşadığı şehirde, insanların sokağa attığı çöpler üzerinden ek gelir elde etmenin yollarını arıyordu. Ayrıca kendisi kullanılmayan şeyleri kullanarak el işi yapmaktan da her zaman büyük keyif aldığını belirtiyor.

Amarildo, kullanılmayan lastiklerle başlayan bu macerasına yeni ürünler katmaya niyetli ve çalışmalara başlamış bile. Sokak hayvanları artık barınak sahibi !Amarildo ile görüşüldüğünde hayvanların psikolojisini çok önemsediğini ve bu yüzden onlara yatacak bir yer hazırlarken dahi kendilerini rahat hissettirmek adına dikkatli çalışmanın çok önemli olduğuna vurgu yapıyor.

 


Yatakların hazırlanış aşamasında ilk olarak, kalıplar çıkartılıyor, ardından lastikler düzenleniyor ve temizleniyor. Kokudan arındırılan lastiklerin üzerinde artık sanatçımız işlemlerine başlıyor ve karşınızda sevimli yataklar .

Canlıya özel tasarım fikrinin kendisini çok eğlendirdiğini de söylüyor ve en keyif aldığı şeyin onların isimlerinin bu yataklara yazılması olduğunu belirtiyor .

Kişisel yorumumu eklemem gerekirse, plastik kökenli ürünlerin doğaya verdiği zarar ve yok olmaması konusu canları sıkarken Amarildo'nun bu tür bir çalışma ile karşımıza gelmesi , sadece bir bir girişimcilik olarak algılanmamalıdır. Bu sempatik fikir aynı zamanda birçok atıktan kurtulmamıza da sebep oluyor ki bu da Amarildo Silva'ların çoğalması dileğimi ortaya çıkartıyor!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..