Blog

Yeteneklerinizle Üniversite Kapılarını Aralayabilirsiniz!

Kültür Üniversitesi "WeAccept" Programı ile Yetenekleriniz Size Üniversite Kapısı Aralayabilir!

Gelecek kaygısı yüzünden projelerinizi, hayallerini ve hedeflerinizi ertelemenize gerek kalmadı. Çünkü WeAccept sayesinde projeleriniz, hayalleriniz ve hedefleriniz sizlere üniversite kapılarını aralayabilir!
 WeAccept nedir?
https://www.we-accept.com
"WeAccept" İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından başlatılmış burs ödüllü bir üniversite kabul programıdır. Adaylara üniversite sınavına girmeden ve tercih yapmadan önce, sahip oldukları yetkinlikleri, kişisel özellik ve başarıları, projeleri ve hedeflerine göre belirli şartları sağlaması durumunda burs kazanarak üniversitede eğitim almasını sağlayan bir platformdur.

 Nasıl başvurabilirim?
weaccept
WeAccept programına başvurmanız için yapmanız gereken tek şey  buraya tıklayıp  açılan formu eksiksiz doldurmaktır.

Bu programa başvurmak konusunda YKS 2019'a katılacak her adayın hak sahibi olduğunu belirtmek gerekir. Kişisel bilgilerin girilmesinin ardından ise 3 basamaklı bir komisyon süreci devreye girer ve o aşamalar ise;


1. Aşama: WeAccept Başvuru Değerlendirme Komisyonu: WeAccept Başvuru Değerlendirme Komisyonu’nda başvuru formlarının genel değerlendirilmesi, bilgilerin doğruluğu ve kişisel yetkinliklerin analizi yapılmaktadır. Komisyon her başvuru formunu 0 ila 25 puan arasında bir skalada notlandırarak bir sonraki komisyona iletir.

 2. Aşama: WeAccept Mülakat Komisyonu: Adayların tercih ettikleri bölümlere yatkınlığını, gelecek planlamasını değerlendiren WeAccept Mülakat Komisyonu akademik bir yapıya sahiptir ve her başvuru formunu 0 ila 50 puan arasında bir skalada notlandırarak bir sonraki komisyona iletir.

 3. Aşama: WeAccept Burs Komisyonu: WeAccept Burs Komisyonu, anonim olarak ilk iki komisyondan geçen adayların başvuru formlarını son kez değerlendirerek 0 ila 25 puan skalasında notlandırır ve buna göre aday için bir burs oranı tanımlayarak onay için Üst Yönetime sunar.

Şeklindedir.

WeAccept hakkında detaylı bilgi almak için
tıklayınız!

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..