Blog

Sinop

Liman Şehri Sinop'ta Öğrenci Olmak!

Karadeniz'in en sevimli illerinden bir tanesi olan ve liman kenti olarak da bilinen Sinop'ta öğrenci olmak isteyen arkadaşlarımız için küçük bir araştırma yaptık umarız faydalı olur.

Küçük bir şehir

Sinop Kastamonu ile Samsun arasında yer alan genellikle düz yer şekilleriyle tanınan bir şehir olarak dikkat çekiyor. 200 binlik nüfusu ile ufak şehirlerimizden biri olarak görülebilir. Sinop'un merkezi yarımada olarak bilinen bölgedir. Bu bölgede yaklaşık olarak 30 bin ile 40 bin kişi arasında bir nüfus yaşar.


İklimi

Sinop özellikle ılıman iklimiyle dikkat çeker. Kışın ve bahar aylarında bulutlu ve bunaltıcı bir havası vardır. Yazın sıcaklar çok makul seviyelerde olduğu için özellikle Ankara ve civarından çok fazla yerli turist çeken bir tatil yöresi olmuştur. 

 

Kültür


Sinop çağlar boyunca bir liman kenti olması sebebiyle, Anadolu'da hüküm süren bütün medeniyetlerin uğrak noktası olmuştur. Pontus, Roma, Bizans ve Osmanlı uygarlıkları tarafından Sinop, liman kenti olarak kullanılmıştır.


Sosyal İmkanlar

Yaz ayları söz konusu olduğunda sahil ve civarında oldukça fazla sosyalleşmeniz mümkün. Onun dışında yine çeşitli etkinlik alanları bulunuyor fakat geniş kapsamlı aktiviteler konusunda çevre illeri ziyaret etmeniz sizlerin daha fazla eğlenebileceği anlamına gelir. Yani aktiviteler oldukça kısıtlı.

 

Kira ve ulaşım

Bu şehirde kira durumları, yazlıklarını kiralayan insanlar sayesinde oldukça makul seviyede denilebilir ama onun dışında nüfusun artması ihtimali göz önünde bulundurulursa o zaman sıkıntılı bir süreç söz konusu olabilir.


 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..