Blog

Harvard vs prisons

Harvard Üniversitesi tartışma ekibi New York cezaevindeki mahkûmlara kaybetti.

Mahkûmlar, Harvard Üniversitesi Tartışma Ekibini Münazarada Yendi

Geçtiğimiz günlerde film gibi bir olay yaşandı. New York'ta bulunan Eastern Correction Facility adlı hapishanenin mahkumları, Harvad’lı gençleri bir münazarada yendi.  Evet yanlış duymadınız. Bir yanda dünyanın en önde gelen üniversitelerden olan Harvard Üniversitesi'nin 3 parlak öğrencisi,  diğer yanda adam öldürme gibi şiddet suçlarından hükümlü 3 mahkum.Münazarada "Devlet okulları, yasadışı yollarla ABD'ye gelen göçmenlerin çocuklarını kabul etmeme hakkına sahip olmalı mı?" sorusu tartışmaya açıldı.
Üç tutuklu olan Carl Snyder, Dyjuan Tatro ve Carlos Polanco, "Anne babası kaçak göçmen olan öğrenciler devlet okullarına kabul edilmemeli" düşüncesini savunarak görevlendirildi. Üstelik bu görüşe inanmadıkları halde!

ABD şampiyonu olan Harvard takımını yenen mahkumlar, münazara için internetten mahrum olarak sadece kütüphanedeki kitaplardan yararlandılar.

Münazaranın ardından Harvard Üniversitesi Facebook hesabı üzerinden Harvard Münazara Birliği’nin bu başarılı ve entelektüel  takıma karşı yenilgiden gurur duyduğunu söyledi.  Ayrıca gurur duyacakları birkaç takım için de olduklarının altını çizerek hapishane yönetimine teşekkür etti.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Öykü Örs

Öykü Örs

[email protected]

Yaşar Üniversitesi-Yazılım Mühendisliği

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..