Blog

Malta, Mezunlarına En Fazla İstihdam Sağlayan Avrupa Ülkesi Oldu!

Malta, Mezunlarına En Fazla İstihdam Sağlayan Avrupa Ülkesi Oldu!

Eğitim hayatına yurt dışında devam etmek isteyen arkadaşlarımız elbette vardır ve her zaman araştırmalarını gerçekleştirirlerken maddi duruma, bölümlerin kalitesine ya da burs imkanlarına göre incelediklerine tanık olabilirsiniz. Aslına bakarsanız tüm bunları gözlemlerken diğer yandan bir de istihdam sağlama konusuna da bakmakta fayda var. Ve bu araştırmamız tam olarak bu konu hakkında.

Bilgi Akademisi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Malta şu anda Avrupa'da son mezunların istihdam oranının yüzde 94,5 ile en yüksek olduğu.
Malta, Mezunlarına En Fazla İstihdam Sağlayan Avrupa Ülkesi Oldu! 1Bunu Almanya (yüzde 90,9) ve Hollanda (yüzde 90,4) takip ediyor. Bu üç ülkenin biraz gerisinde Çek Cumhuriyeti (yüzde 89,9), Avusturya (yüzde 89,4) ve İsveç (yüzde 88,3) yer alıyor.

İngiltere'de yeni mezunlar yüzde 86,6 istihdam oranına sahip.

Son mezunlar, son bir ila üç yıl içinde mezun olmuş ve herhangi bir başka eğitim veya öğretimde istihdam edilemeyen ve istihdamda olan kişiler olarak tanımlanmaktadır.

Malta, Mezunlarına En Fazla İstihdam Sağlayan Avrupa Ülkesi Oldu! 2

 

Yeni mezunlarının en düşük istihdam oranına sahip üç ülkesi,% 52 istihdam oranıyla Hırvatistan (yüzde 65,9), İtalya (yüzde 55,2) ve Yunanistan.

AB, 2020 yılına kadar yüzde 82'lik bir istihdam hedefine ulaşmak için üye devletlerle birlikte çalışıyor. Bazı ülkeler bunu başarmayı başarırken, diğer ülkelerde hala yapılması gereken çalışmalar var.

Malta, Mezunlarına En Fazla İstihdam Sağlayan Avrupa Ülkesi Oldu! 42014 yılında AB'de mezunların ortalama istihdam oranı yüzde 76 idi. 2017 yılında yüzde 80,2'ye yükseldi.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..