Blog

Manchester Metropolitan Üniversitesi

Manchester Metropolitan Üniversitesi'nde Öğrenci Olmanın AvantajlarıBugün sizlere olur da bir tercih yapmak isterseniz İngiltere'de Manchester şehrinde yer alan Manchester Metropolitan Üniversitesi hakkında bilgi vermek istedik. Yurtdışında eğitim söz konusu olduğunda ilk olarak akıllara elbette herkesin aşina olduğu dil ingilizcenin konuşulduğu yerlerde öğrenim görmek gelir. Aslında sadece bahane ingilizceyi diğer dillere nazaran daha fazla bilecek olmak değildir, bu ülkelerde yer alan üniversitelerin öğrenim kaliteleri de oldukça yüksektir.

Manchester Nasıl Bir Yer?

Manchester, özellikle futbol ve rock müzikle ilgilenen insanların sıkça duyduğu bir şehir ismidir. Yağmuru ile ünlüdür fakat yağmur gibi olan tutku dolu bir şehir olması ile de bilinir. Popun kralı Michael Jackson'un 504.000 kişiye verdiği konser de bu şehirde yer alan tutkunun ne denli olduğunun resmi kanıtıdır. Gelin biraz da dünya sıralamasında önemli bir yere sahip olan üniversitelerinden bir tanesi Manchester Metropolitan Üniversitesi'nden bahsedelim.

manchester metropolitan universitesi

Manchester Metropolitan Üniversitesi

Dünya üzerinde bulunan en köklü üniversitelerden biri olan bu üniversite 1824 yılından günümüze eğitim vermektedir. MMÜ'de 1000'den fazla ders verilmekte ve bu derslerin her birinin yeterliliği de kazandırılmaktadır.

Özellikle iktisadi ve idari bilimler konusunda ciddi başarılara sahip olan üniversitede 70'i aşkın profesyonel topluluk ile bağlantıları vardır. Bu bağlantılar sayesinde Manchester Metropolitan Üniversitesi küresel iş dünyasıyla bağlantılı beceriler kazanmanızı sağlamaktadır. Yani eğitim haricinde topluluklar arasında var olan sağlam temellere sahip bağlar öğrenim hayatınızın sona ermesi ile birlikte size başka fırsatlar da sunar. Yine aynı konuya ek olarak dünyanın en önde gelen firmalarının birçoğu ; BBC, Walt Disney, Adidas, Microsoft, Siemens, KPMG ve Mercedes gibi eski öğrencilerinin çalışmış olduğu şirketlerle ve işverenlerle olan bağlantılarından da faydalanma imkanı sunar.

Manchester Metropolitan Üniversitesi Kampüsü

Üniversite'nin Manchester kampüsü, Birleşik Krallık'taki öğrenci şehirleri arasında en iyilerden biri olan Manchester'ın kültürel anlamdaki merkezinden yalnızca birkaç dakika yürüme mesafesinde olan harika bir konuma sahiptir.

manchester metropolitan universitesi

Cheshire kampüsü ise büyüleyici manzaralarla çevrili bir ortamda huzurlu bir üniversite ortamının yanı sıra İngiltere'nin en ilginç şehirlerinden birkaçına yakınlığı sebebiyle de öğrencilerine her iki açıdan da en iyisini sunmaktadır.

Manchester Metropolitan Üniversitesi İmkanları

Manchester Metropolitan Üniversitesi'nin öğrencilere sunduğu birçok imkan ödülle taçlandırılmıştır. Bunun yanı sıra Üniversite,1 milyonun üzerinde kitap ve öğrencilerin kullanımına açık 3.000'den fazla bilgisayar bulunan kütüphaneler ve Bilgi Teknolojileri Alanları dahil olmak üzere özel binalar ve eğitim imkanları yaratmak için yaklaşık olarak 400 milyon Pound yatırım yapmıştır. Üniversite'nin yürüttüğü araştırmaların %85'i dünya genelinde öncü birer çalışma ve uluslararası çapta başarılı olarak derecelendirilmiştir. Üniversite'nin yaklaşık olarak 2500 kişilik akademik öğretim kadrosu, profesörleri ve araştırmacıları alanlarında oldukça deneyimli olup öğrencilere tüm gerekli bilgi, materyal ve kaynakları sunmaktadır.

manchester metropolitan universitesi


Eğitim konusunda İngiltere'yi tercih etmek isteyecek olanların mutlaka göz önünde tutması gereken üniversitelerden bir tanesi kesinlikle Manchester Metropolitan Üniversitesi olmalıdır.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Özalp TORLAK

Özalp TORLAK

[email protected]

Yaşar Üniverstesi / Yazılım Mühendisliği

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..