Blog

MMU

Manchester Metropolitan Üniversitesi’nde Uluslararası Öğrenci Olmak
Eğitim konusunda tercihini yurtdışından yana kullanmak isteyecek olan arkadaşlarımızın mutlaka kulak vermesi gereken bir üniversitedir diye Manchester Metropolitan Üniversitesi hakkında bahsetmiştik.

Bu denli referans olmamızın altında yatan birçok unsur söz konusudur ki bunlardan bazıları ; 48 yıllık bir üniversite olması, 400 milyon sterlinlik bir kampüse ve donanıma sahip olması, tarihi ve donanımlı bir üniversite olup Dünya’nın sayılı örgütlerinin uzantılarına ev sahipliği yapması ve genel anlamda öğrencilerine sahip çıkması desek kısaca yeterli olacaktır.Dünya sıralamalarına baktığımızda en iyi 100 üniversite arasında yer almakta olan Manchester Metropolitan Üniversitesi ,öğrencilerinin %92’sinin 6 ay içerisinde bir iş sahibi olmasına ya da eğitimlerinde bir üst kademeye geçmelerine yardımcı oluyor.


Eğer Manchester’da uluslararası bir öğrenci olarak yer alacaksanız, özel öğrenci ekipleri sizlere; kariyer danışmanlığı, kişisel danışmanlık, öğretmenlik hizmeti ve öğrenme teşviği sunmaktadır. Yine aynı şekilde yurtdışından gelen öğrenciler için derslerde problem yaşanmaması adına dil desteği de söz konusudur. Zaten siz havalimanına indiğiniz andan itibaren MMU ailesi olarak artık yalnız değilsinizdir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..