Blog

manga

MaNga Grubu Üyelerinin Gerçek Meslekleri Neler?

Rock müzik denince ülkemizde akla gelen ilk gruplar arasında yer alan ve geçtiğimiz Nisan ayında 3 şarkılık Maxi Single olarak tabir edilen albümünü yayınlayan MaNga hakkında bir şeyler kaleme almak istedik. Bildiğiniz üzere yine kendi alanımızda.

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki MaNga çıkış yaptığı yıllardan günümüze oldukça fazla evrim geçirmiş bir gruptur. Ankara geleneğinden gelen bir grubun diğerleri gibi güçlü rakipler arasında güçlü kalabilmesi oldukça zordur ki MaNga bunu başaranlardan bir tanesi. 
manga
İlk albümlerinde hissettirdikleri nu-metal tınıları ardından gelen albümlerde biraz daha farklılaşma gösterdi, farklı isimlerle düetler ve farklı deneyimlere açık olmaları söz konusu olduğu andan itibaren rock seyircisi haricinde de kitle edinmeyi başarmışlardır. Tabi bu bir kesim tarafından eleştiri alsa da gerçek bir canlı performans grubu olan MaNga özellikle festival sahnelerinde yer aldığında tepkisiz kalabilecek insan sayısı çok fazla değildir. (Tabi festival şarkıları arasında Libido gibi enfes şarkılar atlanmazsa daha da güzel olabilir.)

Evet arkadaşlar grup hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra şimdi gelelim yazımızın en güzel kısmına, MaNga grubunun üyelerinin eğitim geçmişi hakkında sizler için küçük bir araştırma yaptık. 


MaNga Grubu Üyeleri Hangi Üniversitelerden Mezun?

Cem Bahtiyar

cem bahtiyar

Grubun Bas gitaristi olan Cem Bahtiyar Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümü mezunu. Kendisi MaNga haricinde Emre Aydın ve Göksel ile de çalışmalar gerçekleştirmiş olup grubun en son katılan üyesi olarak da dikkat çekmektedir.

Yağmur Sarıgül
yağmur sarıgül
Grubun gitaristi olarak tanıdığımız Yağmur , müzikal anlamda ciddi eğitimler almış bir isimdir. Hatrı sayılır isimlerden aldığı piyano, keman eğitimlerinin ardından bir de öğrenim gördüğü Gazi Üniversitesi müzik öğretmenliği bölümünde kendine bir yol belirlemiş ve bugün 7 telli gitarı ile MaNga'ya ses vermektedir.

Özgür Can Öney
özgür can öney
Grubun Davulcusu ya da bateristi diye adlandırabileceğimiz Özgür Can Öney ilk olarak Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri’ne başlıyor fakat yarıda bırakıyor, sonasında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi okuyor. 

Ferman Akgül
ferman akgül
Her ne kadar gruba turntable çalma amaçlı giriş yapmış olsa da solist eksikliği ve güzel sesi ile birlikte bir anda kendini MaNga'nın solisti olarak bulan Ferman Akgül 1998’de Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ne adım atıyor ve mimar unvanını da elinde bulunduruyor. Ferman solo albüme de sahip olan grup üyesi olarak dikkat çekiyor. Kendisi piyano, gitar ve turntable çalabiliyor. Bunun yanında yazarlık da yapıyor.

Grup Üyelerinin mezun oldukları üniversitelere ve daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz!

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 1

  • rabiiabb
    10 Şubat 2020 14:56

    Ferman 😎💜💋

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..