Blog

Demir Adam Gerçek Oldu!

Marvel'ın Sevilen Karakteri Demir Adam Gerçek Oldu! Robotik 101!

Yapay zeka ve robotik konularında gerçekleştirilen çalışmalar gün geçmiyor ki şaşırtmaya kaldığı yerden devam ediyor. Elbette bazı durumlarda özellikle bu tür çalışmalarda kendimizden parçalar buluyorsak, o zaman bu tür deneyimler daha da fazla ilgimizi çekiyor. Robotik konusunda meraklı olan arkadaşlarımızı buraya bekliyoruz!

Marvel Comics'in efsane karakterlerinden biri olan çılgın milyoner Tony Stark'ın kostüm bürünerek dönüştüğü kahraman Demir Adam (Iron Man) gerçek oluyor. Evet arkadaşlar, bir grup çılgın robotik meraklısı bu kostümü tasarladı ve belgeselciler çekim için sıraya girdi.

demir adam gerçek oldu! 2
Dünya'nın en fazla izlenen belgesel kanallarından bir tanesi olan Discovery Channel'ın gözde belgesellerinden biri olan MythBusters'ın eski sunucusu Adam Savage'ın yeni belgesel serisi Savage Builds adlı programda seyirciye gösterildi. Ekran başında olanlar şaşkınlıklarını gizleyemezken, kulaktan kulağa yayılma gerçekleşince video paylaşım sitesi YouTube'da en fazla aranan şeylerden biri oldu.

demir adam gerçek oldu! 3

Robot kostümü büyük bir çoğunlukla Iron Man'e benziyor olsa da henüz deneme aşamasında olduğu için farklılıkları da söz konusu, fakat birebir Marvel Studios'tan alınan izinler, gelecekte bu kostümün daha da fazla benzeyeceği konusuna dikkat çekmiyor değil.

 "Tony Stark kurgu olmasaydı!"
demir adam gerçek oldu!
“Yemin ederim, Tony Stark kurgusal olmasaydı ve şu anda bir Iron Man kıyafeti yapıyordu, tam olarak böyle yapacağı ve kullanacağı teknolojinin tam da bu”
olduğunu açıklardı. 3D baskılı elbise Titanium ile üretildi ve dört jetpack içeriyor.“Yerden on beş metre gibi uçabildim ve aslında biraz yönlendirip hedef aldım”dedi."Bu gücü hissetmenin son kısmı, kollarım yerden yükseliyordu. Kesinlikle eşsiz."


 

yazılım mühendisliği bulunan üniversiteler
Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..