Blog

MIT'den En Yüksek Notla Mezun Olan En Başarılı 10 İsim!

MIT'den En Yüksek Not Ortalamasıyla Mezun Olan En Başarılı 10 İsim!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nün (MIT) dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında sağlam bir şekilde kurulduğunu söylemek güvenli - QS World University Rankings®'te yedi yıl üst üste ilk sırada yer aldı ve şimdi yayına bir ip daha ekledi. Stanford’u 2019’da QS Lisansüstü İstihdam Edilebilirlik Sıralaması’nda dünyada birinci sırayı aldı. MIT, 91 Nobel Ödülü kazananıyla ilişkilendirilen al mezunlar sonuçları ’göstergesi için mükemmel bir puan aldı. ABD'nin insanlı uzay projelerinin üçte birinden fazlası MIT tarafından eğitilmiş astronotları kullandı.

Ancak hangi MİT mezunları kendileri için özellikle başarılı oldu? İleri teknoloji okulunun en başarılı mezunlarından bazıları hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin ...
 


1- Buzz Aldrin
m.i.t den en yüksek notla mezun olan 10 isim! 1

Ay'da yürümeye başlayan ikinci kişi, Edwin "Buzz" Aldrin, 1963'te MIT'de astronomi dalında doktora derecesi aldı. Tezine, "İnsanlı Yörünge buluşması için Görüş Hattı Rehberlik Teknikleri" adı verildi. Ay hakkındaki ilk izlenimi, otobiyografisinden birinin ünvanı haline gelen “görkemli ıssızlık” olduğuydu. Ayrıca eski bir ABD Hava Kuvvetleri subayı ve komuta pilotu olan Buzz, kısa bir süre önce Mars'a insanlı bir görev ve gezegenin 2040 yılına kadar sömürgeleştirilmesi için verdiği desteği dile getirdi.
 


2- Ilene S. Gordon

m.i.t'den en yüksek notla mezun olan 10 isim! 2
Ingredion Başkanı ve CEO'su Ilene S. Gordon, 1975’te Massachusetts Institute of Technology’de matematik dalında lisans derecesini aldı, daha sonra matematik öğretmeni olma konusundaki fikrini değiştirdi ve bir yüksek lisans derecesi ile mezun oldu. 1976’da MIT Sloan İşletme Okulu. Başarısı için geniş bir kabul gördü ve Fortune Dergisi’nde 2015’te İş Dünyasının En Güçlü 50 Kadını listesinde 45. sırada yer aldı.

 


3- Richard Feynman

Richard Feynman, lisansüstü öğrencilere yönelik ileri bir sınıf olan MIT'de ikinci yılında 'Teorik Fiziğe Giriş' okudu ve 1939'da mezun oldu. Nazi Almanyası'ndan önceki ilk atom bombası. Hem Cornell Üniversitesi'nde hem de Caltech'te ders vermeye devam ederken, 1965'te Nobel Fizik Ödülü'ne gitti.
 


4- Jonah Peretti

Jonah Peretti
BuzzFeed'in kurucusu ve CEO'su ve The Huffington Post'un kurucu ortaklarından Jonah Peretti, aslen MIT Media Lab'da yüksek lisans derecesini tamamlamadan önce Kaliforniya Üniversitesi, Santa Cruz'da lisans derecesini aldı. Oradayken, Nike ile özel siparişli ayakkabılara "sweatshop" basma isteği konusunda e-posta alışverişinde öne çıktı. “Reblog” terimini icat etti ve BuzzFeed'i büyütmek için sosyal medya paylaşım bilgisini kullanmaya devam etti.

 


5- Shirley Ann Jackson
Shirley Ann Jackson

1973'te Shirley Ann Jackson, MIT'den doktora kazanan ilk Afrikalı-Amerikalı kadın oldu. Nükleer fizik okuduktan sonra, Clinton yönetimi sırasında ABD Nükleer Düzenleme Komisyonu başkanıydı ve şimdi Rensselaer Politeknik Enstitüsü'nün başkanı. 2007'de Ulusal Bilim Kurulu, Shirley'ye "Vannevar Bush Ödülü'nü" kamuoyunda bilimsel araştırma, eğitim ve kıdemli devlet adamına benzer katkılarda ömür boyu kazandı "ödülü verdi ve ayrıca 2016'da Ulusal Bilim Madalyası kazandı. yoğunlaşmış madde ve parçacık fiziği.
 


6- Robin Chase

 Robin Chase
1986'da MIT Sloan İşletme Okulu'ndan Yönetim Yüksek Lisansı ile mezun olan Robin Chase, o zamandan beri kendi araç paylaşım servisini Buzzcar'ı kurmuş ve aynı zamanda kurucu ve eski olan başarılı bir nakliye girişimcisi olmaya başlamıştır. Dünyanın en büyük otomobil paylaşım şirketi olan Zipcar'ın CEO'su. 2014 yılında Illinois Institute of Technology'den fahri doktora ve Harvard College'dan Kadın Liderlik Ödülü aldı.

 


7- Kofi Annan
Kofi Annan
Kofi Annan, 1997'den 2006'ya kadar Birleşmiş Milletler Yedinci Genel Sekreteriydi ve 2001 yılında Birleşmiş Milletler ile birlikte “daha ​​iyi örgütlenmiş ve daha barışçıl bir dünya için çalışmaları” için Nobel Barış Ödülü'ne layık görüldü. Ayrıca, daha iyi bir uluslararası yönetişimi teşvik etmek ve daha adil ve daha barışçıl bir dünya elde etmek için insanların ve ülkelerin yeteneklerini desteklemek için çalışan bağımsız, kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Kofi Annan Vakfı'nı kurdu. 18 Ağustos 2018’deki BM Genel Sekreteri António Guterres’in ölümünden sonra Kofi Annan’a “Barış için bir şampiyon ve iyilik için yol gösterici bir güç” dedi.

 


8- Katharine McCormick

 Katharine McCormick
Katharine McCormick, 1904 yılında MIT'den mezun oldu, biyoloji alanında yüksek lisans derecesi aldı ve hayırseverlik ve kadınların oy hakkı ile ilgilendi. İlk doğum kontrol hapını geliştirmek için gereken araştırmaların çoğunu finanse etti ve altmışlı yıllarda doğum kontrol araştırmalarını finanse etmeye devam etti. 1967'deki ölümünün ardından, kadın hekimleri desteklemek için Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne 5 milyon ABD Doları tahsis edecektir.

 


9- Michael J. Massimino

Michael J. Massimino
Onu The Big Bang Theory'den tanıyabilirsiniz, ama gerçek bir astronot olduğunu biliyor muydunuz (kendini oynuyor)? Michael, MIT'den 1988 yılında makine mühendisliği, teknoloji ve kamu politikası alanında yüksek lisans derecesiyle mezun oldu. Şu anda Intrepid Sea, Air & Space Museum'da uzay programlarının kıdemli danışmanı ve Columbia Üniversitesi'nde makine mühendisliği profesörü olarak çalışmakta olup, daha önce endüstri dalında lisans derecesine sahip olan üniversiteye devam etmiştir.

 


10- Andrea Wong

Andrea Wong
Sony International Production'ın başkanı Andrea Wong, 1988'de MIT'den elektrik mühendisliği diplomasıyla mezun oldu ve Stanford Üniversitesi'nden MBA derecesine devam etti. Andrea, Sony’de çalışmaya başlamadan önce Amerika’da ABC’de yönetici olarak çalıştı ve popüler TV şovları Bachelor, Stars ile Dans ve Emmy Ödüllü Extreme Makeover: Home Edition’ın geliştirilmesine yardımcı oldu.

Onursal söz: James Woods, oyunculukta başarılı bir kariyer yapmak için 1969'da siyaset bilimi eğitimi alan son yılında MIT'den ayrıldı ve bugüne kadar üç Emmy Ödülü, bir Altın Küre ve iki Akademi Ödülü adaylığı aldı.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..