Blog

moda tasarımı konusunda en başarılı 4 amerikan üniversitesi

Moda Tasarımı Konusunda En Başarılı 4 Amerikan Üniversitesi

Sosyal medyanın ve televizyon şovlarının da yarattığı fenomenler neticesinde moda artık herkes tarafından takip edilen bir şey haline geldi. Çünkü öyle bir şey ki, sosyal ağlarda bugün paylaşılan bir şey yarın moda haline gelebiliyor. Peki bunları kimler belirliyor diyecekseniz, tabii ki de moda tasarımcılarıdır diyebiliriz. 

Moda konusunda, bugüne kadar yetiştirmiş oldukları değerlerle isim yapmış 4 Amerikan üniversitesini sizler için sıraladık. Bakın hangi okullar listemizde var!

Moda Tasarımı Konusunda En Başarılı 4 Amerikan Üniversitesi!Modaya gönül vermiş , her moda şovunu kalbiyle takip eden herkes için hazırladığımız bu listeye elbette dünyanın başka yerlerinden de üniversiteler dahil olacaktır, bu 4 okul ABD sınırları içerisinde olmanın avantajını yaşıyor.
 

Pratt (Brooklyn, NY)Pratt Enstitüsü 1887'de Brooklyn'in Clinton Hill bölümünde bulundu. Manhattan'dan sadece 30 dakika. Pratt, moda eğitimini fotoğraf, illüstrasyon, film, performans, görsel çalışmalar ve malzeme kültürü ile bir araya getiren yeni ve moda tasarım programına dahil olmak üzere 60 farklı program sunuyor. Ayrıca, tasarım, moda editörlüğü ve dergi yayıncılığında seçmeli dersler veren sadece birkaç programdan biridir. Öğrencileri (örneğin, Jeremy Scott, Andy ve Debb) moda endüstrisinin, tasarım alanında ünlü kişiliklerinin ve fikir önderlerinin eğitmesini sağlıyorlar.

Parsons, The New School of Design (NY)


Parsons'da moda çalışmaları, tasarım ve pazarlama hakkında Pratt'e göre daha fazla bilgi edinme fırsatınız var. Kürk, gerçek tasarım güç merkezi: son on yıldır, Parsons; Alexander Wang, Marc Jacobs, Tom Ford, Anna Sui ve diğerleri gibi çok sayıda yetenekli isimleri çıktığı okul haline gelmiştir. Ayrıca, tanınmış mezunların çoğu şimdi fakültenin bir parçası. Proenza Schouler tarafından tasarlanmış bir atölyeyi ziyaret etmek ister misiniz? Yeni Tasarım Okulu'nda, bu tür olaylar sıradan sayılır hale gelmiş. Ve son olarak, okulun öğrencilerin analiz ve eleştirilerini projelendirme hedefi ile LVMH gibi şirketler ve çokuluslu şirketler ile ortaklığı vardır.

Kent State University: School of Fashion Design and Merchandising (Kent, Ohio)


Ohio eyaletinde yerleşik olmayan biriyseniz, Kent State University'de tasarım veya moda mağazasında BA veya BFA almak için 16.900 dolar ödemeniz gerekir (eğer şanslıysanız, eğer Ohia'lıysanız, bu durumda, sadece 9,030 dolar vermeniz eğitim için yeterli olacaktır) . En iyi ABD moda okullarından biri olan KSU'da esas; tasarım, teknoloji uygulaması, yönetim ve ürün geliştirmeden oluşan Moda Ustalığı derecesini sunmaktır. Her zaman yurtdışında eğitim görmeyi hayal ediyorsanız, Kent State Üniversitesi size Paris, Floransa, Hon Kong ve Milano ve Paris'teki moda programlarına çalışma turları şeklinde bir fırsat sunuyor. Ayrıca, KSU’nun New York Stüdyosunda tam bir dönem geçirme ayrıcalığına sahipsiniz.

Fashion Institute of Technology / FIT (NY)

Calvin Klein, Michael Kors, Francisco Costa, Nanette Lepore, Carolina Herrera ve onlar gibi moda dünyasındaki diğer birçok trend olan isim, FIT diplomasına sahiptir. Enstitü, 13.550 $ 'a çeşitli tasarımlar (tasarımdan pazarlamaya ve şekillendirme) sunmaktadır. Mezun olduktan sonra FIT% 100 iş garantisi veriyor. Çalışmalar sırasında, öğrenciler dünya çapında moda evlerinde pratik yapmak ve önde gelen uluslararası tasarımcıların ustalık tecrübelerini sınıfta dinlemek gibi özel bir fırsata sahipler. Hiç şüphe yok ki, burada öğrenciler sadece yararlı bilgi almakla kalmayacak, aynı zamanda heyecan verici öğrenci hayatının tadını hissedeceklerdir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..