Blog

Mohamed bin Zayed Yapay Zeka Üniversitesine Lisansüstü Öğrencilerinden Büyük İlgi!

Mohamed bin Zayed Yapay Zeka Üniversitesine Lisansüstü Öğrencilerinden Büyük İlgi!

Sadece yapay zekaya odaklanan dünyanın ilk üniversitesi olan Mohamed bin Zayed Yapay Zeka Üniversitesi, dünyadaki lisansüstü öğrencilerden binlerce başvuru alıyor!

Mohamed bin Zayed 1

Dünyada kurulan sadece yapay zeka odaklı ilk üniversitenin müjdesini verdiğimizde açıkçası bizler de heyecan duymuştuk ve bu heyecana sadece bizler ortak olmamış olacağız ki basında çıkan haberlere göre ilk hafta 3.200'den fazla öğrenci okula başvurdu. Başvuranların çoğu BAE, Suudi Arabistan, Cezayir, Mısır, Hindistan ve Çin'den gelmiş.

Ekim ayında Abu Dabi, Mohamed bin Zayed Yapay Zeka Üniversitesi'ni açıkladı ve lisansüstü öğrencilerin, işletmelerin ve hükümetlerin AI'yı ilerletmelerini sağlayacak. Üniversite adını, insan sermayesini bilim yoluyla geliştirmenin savunucusu olan Abu Dabi Veliaht Prensi Mohamed bin Zayed Al Nahyan'dan alıyor. Okul, yapay zeka için yeni bir akademi modeli ve araştırma oluşturmayı ve "AI'nın tam potansiyelini ortaya çıkarmayı" hedefliyor. Öğrenciler programın bir parçası olarak en gelişmiş AI sistemlerinden bazılarına erişebilirler.


Öğrenciler makine öğrenimi, bilgisayarla görme ve doğal dil işlemede yüksek lisans ve doktora programları kazanabilirler. Kabul edilen tüm öğrenciler tam burs, aylık ödenek, sağlık sigortası ve konaklama alırlar. Birinci sınıf Eylül 2020'de başlayacak.


AI ilerlemeleri hala bebeklik döneminde
Mohamed bin Zayed üniversitesi 2

Dünyanın yapay zekaya adanmış ilk üniversitesinden lisansüstü derecesi alma talebi pek çok kişi için sürpriz olmamalı. Yapay zeka, endüstrilerin hemen hemen her yönünü dönüştürüyor ve gelecekte ekonomi üzerinde büyük bir etkisi olması bekleniyor. Danışman firma PWC'ye göre, 2030 yılına kadar AI'nın küresel ekonomi üzerinde 16 trilyon dolara yakın bir etkisi olması bekleniyor. Ayrıca yerel ekonomiler için GSYİH'da% 26 artış sağlaması bekleniyor.

AI hakkında yeni bir raporda PWC, "AI 2030 trilyon 1'e 2030'da Çin ve Hindistan'ın mevcut üretiminin bir araya gelmesinden daha fazla katkıda bulunabilir" diye yazdı. Diyerek şöyle devam etti: "Bunun, 6,6 trilyon dolarlık üretkenliğin artması ve 9,1 trilyon dolarlık tüketimin yan etkilerinden gelmesi bekleniyor."

Dünya'nın ilk yapay zeka üniversitesi 2020'de açılıyor!
Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..