Blog

Moldovya Teknik Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak!

Moldovya'da Öğrenci Olmak!

Merhaba benim adım Veronica ve ben Moldova Teknik Üniversitesi'nde öğrencisiyim. Ailem yurtdışında, ancak eğitimime memleketimde devam etmeyi seçtim çünkü Moldova üniversiteleri, seçtiğiniz bölümde iyi uzman olma çabası içinde olanlar için güvenli ve mutlu bir gelecek sunabilir.
 


Konum Olarak Moldova
Moldovya Teknik Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak! 1

Moldova Cumhuriyeti, Güneydoğu Avrupa’da bulunan, Romanya ve Ukrayna’yı çevreleyen, BM üyesi olan, Avrupa Konseyi’nin ve diğer kuruluşların sınırında bulunan ve Avrupa entegrasyonu sürecinde olan bir devlettir.


 


Öğrenci Olmaya Hak Kazanmak
Moldovya Teknik Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak! 2

Kabul prosedürü, bir sınav türü müsabaka sonucuna dayanır, belgeleri hazırlamak sizin yerinizi güvence altına alır, ayrıca bazı bölümler küçük bir sınava girebilir, bu yüzden bir bölüme başvurmadan önce her üniversitenin resmi web sitesinde sizi bilgilendirmek gerekir. Üniversiteler performans sergileyen öğrenciler için bütçe yerlerine ve vergiye göre sınırsız yerlere sahiptir.


Öğrenci deneyimim, 2017 sonbaharında, Moldova Cumhuriyeti'ndeki devlet onaylı tek teknik yüksek öğretim kurumuna, Moldova Teknik Üniversitesi'ne (9520 öğrenci), 1964'te kurulduğundan bu yana, yaklaşık 78387 mühendis hazırlamış olan başvuruya karar verdiğimde başladı. ve ekonomistler. Bölgesel Ekonomik İşbirliği'nin 11 ülkesini içeren Karadeniz Üniversiteleri Ağı'nın bir üyesidir. Böylece, TUM, Avrupa'nın eşsiz üniversite alanının bir parçası olacak bir üniversite alanına girmektedir. TUM'da, Avrupa Kredi Transfer Sistemi (ECTS) temelinde çalışmalar düzenlenmektedir. AKTS sistemi, öğrenci diplomalarının tanınmasıyla birlikte Avrupa bölgesindeki öğrenci ve genç uzmanların hareketliliğini kolaylaştırmaktadır.


 


Basım Tasarım ve Teknolojileri
Moldovya Teknik Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak! 3

Basım Tasarım ve Teknolojiler bölümünü seçtim. Çok hızlı sıkılıyor, bu yüzden sanatsal ve teknik yeteneklerimi geliştirdiğim, her zaman yeni bir şeyler öğrendiğim bir meslek seçtim. Mesleğin iyi düşünülmüş seçimi, kullanışlılığı zevkle, teoriyle pratik ve boş zamanla çalışma ile birleştirmenize yardımcı olabilir. Üniversitelerin bilgilerden istekli öğrencilere kaç imkan sunduğunu öğrendiğim için çok şaşırdım. Modern teknolojiler, modern kütüphaneler, eğitimler, bilimsel konferans ve yarışmalara katılma fırsatı, bir kişilik olarak kendini gösterme fırsatı ile ilgili bilgi salonları.

Araştırmaların ilk yılında, gelecekte ihtiyaç duyacağım bu yazılımı öğrendiğim Adobe Illustrator'ın tam kursuna katılma şansım oldu. Öğrenmeye devam ettim ve kursu tamamladıktan sonra Adobe Photoshop yazılımında kendimi derinleştirmeye karar verdim. İkinci yıl, makalenin daha sonra yayınlandığı "Moldova Cumhuriyeti'nde köpüklü şarap etiketlerinin evrimi" konulu bilimsel bir konferansa katıldım. Konferansa katılım, bana geniş bir izleyici kitlesi önünde daha cesaretli olma, diksiyonumu geliştirme ve tasarım endüstrisinde yeni fikirler uygulama konusunda yardımcı olma fırsatı verdi.

 Öğretim görevlileri, size yardım etmek ve insan ilişkilerini güçlendirmek adına çok anlayışlı ve her zaman yardıma hazırdır. Kendinizi kendi üslubunuzla ifade etmekte, sizin yararınıza olacak ve geliştirmenize yardımcı olacak yeni fikirler üretmekte özgürsünüz. Birçok yeni tanıdık ve arkadaş edinme şansınız var. Başvurduğunuz üniversite sadece bilgi seviyeniz için değil, sağlığınız için de endişe edecektir. Yani burada spor kulüplerine gidebilir, en sevdiğiniz sporu seçebilir ve en iyisi olabilirsiniz. Her zaman antrenörlerden, takımdan ve öğretmenlerden destek alacaksınız.

İyi bir uzman olmak, özgürce geliştirmek ve herhangi bir sınırı aşmak, seyahat etmek istiyorsanız, yeni şeyler keşfetme konusunda tutkuluysanız ve misafirperver bir insan ve inanılmaz lezzetli yemekler bulmak istiyorsanız veya unutulmaz bir deneyim istiyorsanız sonra Moldova'da okumayı seçin.

Çeviri: Burç Barlas Karakaş

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..