Blog

Mor ve ötesi

Mor ve Ötesi Grubunun Üyelerinin Gerçek Meslekleri Neler?

Türk rock müziğinin en çok dinlenen ve sevilen köklü gruplarından bir tanesi olan Mor ve Ötesi'ni sizler için eğitim alanında mercek altına yatırdık ve bu grup sadece sahnelerde değil, okul sıralarında da oldukça başarılıymış dedirtti.
mor ve ötesi
Temeli 1988 yılında Alman Lisesi’nde Harun Tekin ve Kerem Kabadayı tarafından atılmış daha sonra 1990’da ilk olarak Decision adıyla sonra da 1995’te bildiğimiz adıyla Mor ve Ötesi olarak gelmiş olan bu grubun üyeleri bakın hangi Üniversitelerden mezun.


Mor ve Ötesi Üyeleri Hangi Üniversitelerden Mezun?

Harun Tekin
harun tekin
Vokal , gitar ,piyano çalabiliyor ve şarkı sözü yazıp besteleyebiliyor. Aynı zamanda oyunculuk konusunda da denemeleri olmuştur ve efsane dizi Behzat Ç.'de amirimizi oldukça kızdırmıştır. Müzik haricinde bir başka mesleği ise köşe yazarlığıdır. Boğaziçi Felsefe ve Psikoloji mezunu

Burak Güven
Burak güven
Bas Gitar çalıyor ve söz yazıyor. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şan bölümü mezunu. Son zamanlarda müzik prodüktörlüğü de yapıyor.

Kerem Özyeğen
kerem özyeğen
Grubun gitaristi olup aynı zamanda geri vokalde de Harun Tekin’i desteklemektedir. Kıbrıs’ta bulunan Girne Amerikan Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Grup arkadaşları gibi şarkı sözü yazma ve besteleme konusunda oldukça yetenekli. Piyano, bas gitar, elektro gitar  gibi birçok aleti çalabiliyor.

Kerem Kabadayı
kerem kabadayı
Mor ve Ötesi’nin Harun Tekin ile birlikte ilk temellerini atan kişi olma özelliği taşır ve grubun bateristidir. Koç Üniversitesi işletme bölümü mezunudur ve hemen ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde tarih bölümünde, mimari, kentleşme ve çağdaş sanat kuramları üzerine yüksek lisans yaptı. Müzisyenliğinin yanında bir de Koç Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak da görev aldı. Öğretim görevliliğinden istifa ederek akademik kariyerine devam etme kararı alan Kabadayı İstanbul Teknik Üniversitesi, Taşkışla Kampüsünde bulunan Mimarlık Tarihi Anabilim dalında doktora yaptı.

Tüm bu bilgileri gördükten sonra eminiz ki herbiriniz bu grubun yıllar boyunca nasıl kafaları karıştırıp herkesi coşturan şarkılara imza attıklarını anlayabiliyorsunuzdur. Birçoğu tarafından en farklı şarkı sözlerine sahip gruplardan biri olarak kabul edilen Mor ve Ötesi’nde bırakın da olsun dedirten bilgiler ile karşınızdaydık görüşmek üzere müzikle kalın !

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..