Blog

Mühendislerin oynadığı oyunlar

Mühendislik öğrencisiysen bu oyunlardan mutlaka oynuyorsun!

Merhaba arkadaşlar, üniversite sıralarında mühendis adayı olarak oturuyorsanız mutlaka yılın büyük kısmında masaya bağlı hayat yaşıyorsunuz demektir ve bu yüzden kendinize yeni deşarj olma arayışları içinde olursunuz. Masada otururken teknolojik aletlerin fazlalığı da söz konusu olacağından kafa dağıtma gibi eylemleri gerçekleştirmek istediğimizde mutlaka oyunlara başvururuz. Belki de bu yüzden olacaktır ki dünya üzerinde gamer yani oyuncu olarak adlandırılan insanlar sınıfına bakıldığında pastadan en büyük payı mühendislerin aldığını söyleyebiliriz.

Mühendis olma yolunda ilerlemek demek artık sadece planlama ve denetleme dersleriyle değil, en az bu oyunlardan bir tanesi ile haşır neşir olmaktan da geçiyor.

Sırasız bir şekilde en fazla tercih edilen 7 oyun aynen şöyledir;

OverwatchWorld of Warcraft'ın yapımcısı olan Blizzard şirketinin en yeni oyunu. FPS ve MOBA türlerinin birleşiminden ortaya çıkan takım oyununun ön planda olduğu oyun. 6 kişilik 2 takım olarak oynanır. Amaç haritadaki objektifi tamamlamak (alan ele geçirmek ,yüke eşlik etmek).


PUBG


 Arma 3 ve h1z1 benzeri Battle Royale modunda Steam’de en çok anlık oyuncuya sahip(yaklaşık 2.5m) oyun. Amaç en son hayatta kalan olmak.

Shenzen I/O


Spacechem'in yapımcısı zachtronics'ten assembly programlama üzerine kurulu puzzle oyunu. Amaç en az devre veya kod kullanarak sorunu çözmek.

DOTA 2


 Warcraft 3 de harita olarak başlayan dota'nın Valve tarafından oyun haline getirilmiş hali. 5 kişilik 2 takım olarak oynanır. Amaç karşı takımın kalesini yok etmek.

OSU!Osu! ücretsiz bir online ritim oyunudur. Ekranda beliren yuvarlakların üstüne müziğin ritmine göre tıklayarak oynanır. Amaç üstüste yuvarlakları ıskalamadan en yüksek skoru almak.

CS:GOÇocukken herkesin oynadığı Valve tarafında yapılan en popüler FPS oyunlarından biri olan Counter Strike'ın son versiyonu.

Rocket League Pysonix tarafından yapılan türünün tek örneği olan arabalarla futbol oynamaya çalıştığımız bir oyun.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..