Blog

univerlist - müslüm filmi oyuncuları hangi üniversitelerden mezun 10

Müslüm Filmi Oyuncuları Hangi Okullardan Mezun?

Efsane sanatçı Müslüm Gürses'in hayat hikayesini konu alan film ve ilk fragmanının yayınlanışından vizyona girmesine dek büyük merak uyandıran "Müslüm" filmi sinemaseverlerin filme akın etmesine sebep oldu. Peki bu başarı sadece efsane sanatçı Müslüm Baba'nın adının olması mıydı ? Yoksa böylesine yetenekli isimlerin böylesine büyük bir ismin hayatına hayat vermek istemesi miydi ? bilinmez ama gelin hep birlikte filmde yer alan oyuncuları ve eğitim geçmişlerine göz atalım.Müslüm filmi oyuncuları hangi üniversitelerden mezun?

1- Erkan Can
univerlist- müslüm filmi oyuncuları hangi üniversitelerden mezun?1

Efsane bir isim olan ve filmde Limoncu Ali karakterini canlandıran Erkan Can, oyunculuk hayatına 1975’te Bursa Devlet Tiyatrosu’nda başladı. 1985’te ise İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'ne girdi; 1990’da mezun olduktan sonra 1991-1992 sezonunda Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nda rol aldı ve sayısız film ve dizide yer aldı.


2- Zerrin Tekindor
univerlist- müslüm filmi oyuncuları hangi üniversitelerden mezun?2

Filmde Müslüm Baba'nın hayat arkadaşı olan Muhterem Nur'u canlandıran Zerrin Tekindor , Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'ne girdi ve 1985’te mezun oldu. Aynı yıl Ankara Devlet Tiyatrosu'nda göreve başladı. 2003 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosuna tayin olana kadar burada pek çok oyunda rol aldı. 1990-1994 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Resim Bölümü'ne özel öğrenci olarak devam etti.

3- Timuçin Esen 
univerlist - müslüm filmi oyuncuları hangi üniversitelerden mezun? 3

Filmde Müslüm Gürses'in yetişkin halini canlandıran Timuçin Esen , Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde iki yıl okuduktan sonra İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü'ne geçti. İtalya ve ABD'de de tiyatro eğitimi alan Esen, Los Angeles’taki California Insitute of the Arts Üniversitesi’nde 7 yıl sinema ve yönetmenlik üzerine master yaptı. ABD’deki ünlü oyuncu koçu Larry Moss’un öğrencilerinden biridir.

4- Ayça Bingöl
univerlist - müslüm filmi oyuncuları hangi üniversitelerden mezun?4

Filmde Müslüm Gürses'in annesi Emine Akbaş karakterine hayat veren Ayça Bingöl , Lise eğitiminin ardından İTÜ Kimya bölümünü kazanan Bingöl, birinci yılın sonunda oyuncu olmak istediği için okulu bırakıp konservatuara hazırlandı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun.

5- Taner Ölmez
univerlist - müslüm filmi oyuncuları hangi üniversitelerden mezun? 5

Müslüm Gürses'in kardeşi Ahmet Akbaş olarak karşımıza çıkan Taner Ölmez , İstanbul ÜniversitesiDevlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde öğrenci olan Taner Ölmez birçok dizi ve reklam filminde de rol almıştır.

6- Erkan Avcı
univerlist - müslüm filmi oyuncuları hangi üniversitelerden mezun?6
Son dönemin en popüler dizilerinden biri olan Çukur'un "Çeto" karakterine de hayat veren Erkan Avcı burada da Bahtiyar karakterine hayat veriyor. Yetenekli oyuncu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuarı mezunu.


7- Turgut Tunçalp
univerlist - müslüm filmi oyuncuları hangi üniversitelerden mezun?

Birçok dizi ve filmde kötü karakter olarak görmeye alıştığımız Tunçalp burada da Müslüm Akbaş'ın babası Mehmet Akbaş'ı canlandırmaktadır. Özel Drama Tiyatro okulunda tiyatro ve oyunculuk eğitimi almıştır. 

Filmde tabi bir de Şahin Kendirci adında bir genç yer almaktadır . Kendisi henüz lise öğrencisidir ve Müslüm babanın küçüklüğünü canlandırmıştır.

univerlist - müslüm filmi oyuncuları hangi üniversitelerden mezun ? 8


 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..