Blog

NBA 2018-2019 Şampiyonu Belli Oldu!

NBA 2018-2019 Şampiyonu Belli Oldu!

Dünya'nın en görkemli basketbol ligi olarak kabul edilen NBA'de uzun soluklu ve nefes kesen Golden State Warriors ile Toronto Raptors arasında geçen PlayOff serisi bu sabaha karşı oynanan maçı Raptors'un 114-110 kazanması ile sonuçlandı. Böylelikle seri 4-2 sonuçlanmış oldu.
 


Ve kupa artık Kanada'da!
NBA 2018 - 2019 sezonunun galibi belli oldu! 1NBA'de kuzeyi temsil eden ve Kanada sınırlarında yer alan Toronto kentine ait olan, her ne kadar istikrarlı olsalar da bir türlü şampiyonluk kazanamayan Toronto Raptors yıllar sonra ilk kez şampiyonluk kupasına ulaşmış oldu. Üstelik kimse bu şampiyonluğa ihtimal dahi vermezken. 

1995 yılında Vancouver Grizzlies ile birlikte kurulan ve 24 yıldır Atlantik Grubu'nda yer alan Toronto Raptors, tarihinde en fazla konferans finaline yükselmeyi başarmış bir takımdır ki o konferans finalinde de iki efsane Vince Carter ve Allen Iverson'un düellosunu izlemiştik. Şimdi ise sezon başında köklü bir takasla San Antonio Spurs'ten gelen Kawhi Leonard önderliğinde ilk şampiyonluğuna erişti. Tabii final serisinde de Kevin Durant, kimi zaman Stephen Curry kimi zaman da Klay Thompson ile düellolar yaşanmadı diyemeyiz.

 


Kawhi Leonard MVP oldu!
NBA 2018 - 2019 sezonunun galibi belli oldu! 2
Şu anda NBA'in en önemli oyuncularından bir tanesi olarak gösterilen genç süperstar, sezon boyunca ortaya koyduğu performansı sürdürerek takımın kazandığı şampiyonlukta en büyük payın sahibi oldu. Final serisi boyunca 28.5 ppg | 9.8 rpg | 4.2 apg | 2.0 spg | 1.2 bpg ortalamalarda oynayan Leonard serinin en değerli oyuncusu ödülünü aldı!

Kawhi Leonard bu şampiyonluk yolunda;
-Bir Play Off sezonunda NBA tarihinde en fazla sayı atan (726) 3. oyuncu olmayı başardı.
-Yine Leonard 27 yaşına gelmeden birden fazla final MVP'si olmayı başaran 3 oyuncudan biri olmayı başardı (Magic Johnson, Tim Duncan ile birlikte). 
-Kareem Abdul Jabbar ve LeBron James ile birlikte NBA tarihinde oynadığı iki farklı takımda da MVP olmayı başaran 3. kişi oldu.
-İki konferansta da oynayıp hem doğu yakası hem batı yakasında en değerli oyuncu ödülüne ulaşmayı başaran tek isim oldu.

 


Kawhi Leonard kimdir? Kawhi Leonard'ın eğitim kariyeri!
NBA 2018 - 2019 sezonunun galibi belli oldu! 5NBA'
in en fazla konuşulan isimlerinden bir tanesi olan ve şüphesiz uzun yıllar adından söz ettirecek olan Kawhi Leonard tramvatik bir çocukluk geçirmiştir, bu yüzden kendisinin gülümsediğini görmek çok mümkün değil. Genç yaşta babası gözleri önünde öldürülen Leonard, babasına verdiği sözün ardından hem üniversite kariyerini tamamlamış hem de basketbolcu olma hayalini yerine getirmeyi bilmiştir.

NBA macerası başlamadan önce de uzun süredir basketbolcu olarak yoluna devam eden genç isim, lise hayatının ardından üniversite çağında da San Diego State University'de eğitim görmüştür. Üniversitenin basketbol takımı olan San Diego Aztecs'te 2 yıl boyunca eğitimini tamamlayana dek basketbol kariyerine devam etmiştir.

 


Nick Nurse
NBA 2018 - 2019 sezonunun galibi belli oldu! 4
Bir övgüyü de hiç şüphesiz, durdurulamaz takım Golden State Warriors'un düzenini doğru taktiklerle bozmayı başaran, "umutsuz vaka" lakaplı fakat sezon sonu tarihe geçen baş antrenör Nick Nurse'e. Kendisi Iowa State Üniversitesi mezunu olan ve bir dönem basketbol oynasa da NBA'de kendine çok fazla şans tanınmayan bir isim olarak Raptors tarihinde yerini aldı.

Bu üniversitelerde dilediğiniz gibi basketbol oynayabilirsiniz!
Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..