Blog

NBA'de Sezonu Kapatan Yıldız Oyuncu Üniversiteye Geri Döndü!

NBA'de Sezonu Kapatan Yıldız Oyuncu Üniversiteye Geri Döndü!

Washington Wizards'ın süperstar oyun kurucusu John Wall geçirdiği sakatlığın ardından bu yaz kanepede uzanma gibi planlarının olmadığını belirtip, bu yaz akademik kariyerine devam edeceği yönünde bir açıklama gerçekleştirerek tüm gözleri üzerinde toplamış.

Başarılı bir NBA kariyeri olan yıldız oyuncu yaşadığı ağır sakatlıktan geri dönebilmesi için geçecek olan rehabilitasyon sürecinde eğitimine devam ederek işetme eğitimini tamamlamanın derdinde.


"Babama söz verdim"

John Wall henüz 8 yaşındayken kaybettiği babasına verdiği söz için eğitimine devam ettiğini belirtmiş. Başarılı bir spor kariyerine sahip olan yıldız oyuncu öğrencilik hayatında da oldukça iyi. Kentucky Üniversitesi'nden 2010 yılında ayrılan ve NBA kariyerine 1. sıra seçimiyle merhaba diyen Wall 2017 yılında 6 yıllık 207 milyon dolarlık bir kontrat yaparak Washington Wizards tarihinde de yerini almayı başarmıştır.
 Wall tek değil

Michael Jordan speaks at UNC.

Aslında John Wall eğitimini yarıda bırakıp sonrasında geri dönen oyunculardan sadece bir tanesi. NBA'e üniversite mezunu gelen oyuncuların haricinde, ara verdikleri eğitimlerine devam etme kararı alan oyunculardan bir tanesi de Michael Jordan'dır.Uzun yıllar kolej formasını terlettiği North Carolina'da yarım kalan Coğrafya lisansını yıllar sonra tamamlamayı başarmıştır.
Jordan ,The New York Times’a yaptığı açıklamada,“Babam yapmak istediğin bir şeyi yapmak için asla geç olmadığını söylerdi. "Ve," Denene kadar neler başarabileceğini asla bilemezsin "dedi.Doktor Shaquille O'Neal

Dört kez NBA şampiyonu Shaquille O'Neal, lisans kariyerinden sonra basketbol kariyerinden sonra Louisiana Eyalet Üniversitesi'ne geri döndü. 2012 yılında Barry Üniversitesi'nden doktora derecesini aldı. Annesine, eğitimine devam etmesi için ona ilham vermesi için kredi verir.

CNN'ye “Bu her zaman eğitimin önemini vurgulayan annem için”dedi. “Doktora derecesine sahip olduğum için gurur duyuyorum ve profesörlerime ve Barry Üniversitesi'ne bu hayali gerçeğe dönüştürmelerinde yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Hassas yaşımda bile eğitim arayışımın bitmediğini bilecek kadar zekiyim. "
 Wall, henüz işletme derecesini nasıl kullanmak istediğini bilmese de, okula geri dönmenin basketboldan sonra başarı için hazırlanabileceğini anlıyor.

“Kariyerimiz bittiğinde, emekli olduğumuzda ve basketbol zıplamayı bıraktığında, yapacak başka bir şey bulmamız gerekiyor” dedi.

üniversite mezunu nba oyuncuları

Bu arada, saha dışı zamanının çoğunu hayırseverlik üzerine harcayan Wall, dört yıl üst üste John Wall Family Foundation sayesinde Washington'da yaşayan çocuklara eğitim giderlerinin ve ihtiyaçlarının karşılanması için hediyeler dağıtıyor. Ayrıca Wall , 2013'ten bu yana, Kuzey Carolina'daki Raleigh, Anıtsal Spor ve Eğlence ortaklığında, yerel hayır kurumlarına 1 milyon dolar bağış yaptı Vakfı.


2015-2016’yı kabul ettikten sonra lig’e verdiği demeçte, “Hem Washington’daki hem de Raleigh’teki topluluklarımı daha iyi hale getirme konusunda ayrıcalığım var ve bir NBA oyuncusu olmanın en ödüllendirici parçası olduğumu düşünüyorum” Seasonlong NBA Topluluk Yardım Ödülü.

Her kim olursanız olun , ne istediğinize ve istediğinizin peşinden ne kadar gittiğinize emin olun.

Kobe Bryant'tan liderlik tavsiyeleri

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..